پنجشنبه صبح دو نفر در تاکستان سنگسار خواهند شد

پنجشنبه صبح دو نفر در تاکستان سنگسار خواهند شد

خبر فوری: 5 شنبه ساعت 9 صبح روبه روی بهشت زهرای تاکستان دو نفر را سنگسار می کنند.Go to fullsize image

این پیغامی بود که امروز بعد از ظهر از طریق موبایلهای به موبایل بعضی از فعالان کمپین مبارزه با سنگسار  رسید. ناباوری لحظات اولیه جای خود را به نتایج تکان دهنده تحقیقات و اخبار موثق داد. شورای تامین استان مجوز اجرای حکم سنگسار یک زن و یک مرد را در ملاء عام صادر کرده است. قاضی شعبه یکم دادگاه جزایی تاکستان که حکم رجم را صادر کرده، خود در محل اجرای حکم حضور خواهد یافت و اولین سنگ را خواهد زد. قرار بوده این حکم روز یکشنبه 26 خرداد اجرا شود که شورای تامین استان اجرای آن را به 5 شنبه 31 خرداد موکول کرده است. 

مکرمه ابراهیمی، 43 ساله، 11 سال است که به همراه مردی که از او یک فرزند دارد در زندان چوبین قزوین در انتظار اجرای حکم سنگسار به سر می برد. یک منبع مطلع با تایید خبر اجرای حکم سنگسار در تاکستان به خبرنگار میدان گفت: "حتی گودالی را که قرار است حکم در آن اجرا بشود در بهشت زهرا کنده اند.

وی افزود: برای این مرد و زن به دلیل زنای محصنه حکم رجم صادر شده و این حکم نه با اقرار یا شهادت بلکه بر اساس علم قاضی بوده است. این مرد و زن فرزندی دارند که اکنون 11 ساله است. گفته می شود این دو نفر که مدتی نیز با هم زندگی می کرده اند از همان اوایل زندگی عملی خود با هم در زندان به سر می بردند. البته روایت ها درباره زن متفاوت است. برخی می گویند همسرش او را بیرون از خانه انداخته بوده است و زن به مدت 2 سال جدا در خانه مادرش زندگی می کرده است. مرد و زن هر دو از ازدواج های قبلی خود فرزند دارند. مکرمه که مادر 3 فرزند است به شدت در زندان پریشان و بی تاب است.

شنیده ها حاکی از آن است که حکم رجم پس از رد درخواست مکرمه در کمیسیون عفو و بخشودگی به اصرار یکی از مقامات قضایی استان قزوین قرار است اجرا شود.

در حالی است که قرار است با اعلان رسمی در محل اجرای حکم، فردا از مردم دعوت شود تا در اجرای سنگسار در تاکستان شرکت کنند، مقامات قضایی ایران اجرای هرگونه حکم سنگساری را تکذیب کرده و می کنند.

کمپین قانون بی سنگسار از همه فعالان جنبش زنان، کوشندگان حقوق بشر و زنان و مردان آزاده می خواهد همه تلاش خود را برای جلوگیری از اجرای این حکم انجام دهند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.