عاشق همسرم هستم جذب فرد دیگری نیز شده ام

 عاشق همسرم هستم جذب فرد دیگری نیز شده ام

امیر حسین: خوب سحر جان پرسیدن این سؤال دل و جرات زیادی می خواهد. من به خوبی به یاد دارم که در 4 ماه اول 32354206.jpg?1178743868شروع زندگی مشترک، از یک خانم زیبای دیگری خوشم آمده بود. تو متوجه شدی و طوری با من برخورد کردی که واقعاً از کار خودم ناراحت و پشیمان شوم. با خودم فکر می کردم: "چه کار احمقانه ای انجام دادم" من همسر زیبا و فوق العاده ای داشتم نمی دانستم واقعاً چه چیزی باعث شده بود که دست به یک چنین کاری بزنم؟ هم گیج شده بودم و هم احساس حقارت می کردم.

سحر: باید گفت که خانم ها و آقایون با هم تفاوت های اساسی دارند و شخصیتشان متفاوت است. آقایون به راحتی از نظر بصری تحریک می شوند، این در حالی است که خانم ها بیشتر نسبت به مسائل احساسی از خود حساسیت نشان می دهند. یک مرد تنها از نظر ظاهری نسبت به جنس مخالف کشیده می شود، اما خانمها در مقایسه با آقایون به ظاهر افراد مختلف اهمیت زیادی نمی دهند. از سوی دیگر خانم ها از طریق لمس شدن، احساس نزدیکی و درک احساسی جذب طرف مقابل میشود و ممکن است به دلیل این نیاز شدید احساسی، از مسیر اصلی خارج شوند؛ اما چه مذکر چه مؤنث، تکنیک هایی وجود دارند که افراد می توانند با استفاده از آنها بر کاستی های خود فائق آیند.

امیر حسین: باید در نظر داشت که کشش جنس مخالف به یکدیگر مسئله جدیدی نیست که تنها به شما منحصر شده باشد. بنابراین باید برای این مقوله برنامه ریزی کنید و به خوبی بدانید که در برابر افرادی که ممکن است در خارج از زندگی مشترکتان نظر شما را به خودشان جلب کنند، چه برخوردی داشته باشید. برای کسانیکه این اتفاق به تازگی روی داده، باید از خودشان بپرسند که: "چرا من از این آدم خوشم آمده؟"

ممکن است هر دو در محل مشترکی کار کنند و میان آنها شیمی مناسبی بوجود آید. شما صبح زود در حالیکه شب خوبی را در کنار همسر خود سپری نکرده اید و مشکلات زیادی در زندگیتان وجود دارد، او را ترک می کنید و بعد همکارتان را در بهترین شرایط می بینید. ظاهر زیبا و آراسته آنها شما را اغوا میکند.

سحر: بله، این درسته امیر حسین. اما چیزی که در این لحظه باید به خاطر داشته باشی این است که تو تنها بهترین وضعیت آنها را می بینی، بد اخلاقی ها، ترشوریی های آنها را نمی بینی و تا کنون او را در بدترین وضعیتش ندیده ای. در یک چنین حالتی چشم و گوش فرد بسته می شود و متوجه نمی شوی که آنها هم دارای جنبه های منفی هستند.

من یادم می آید که چند سال پیش که در اداره مالیت کار می کردم آن موقع 3 سال از زندگی مشترکمان می گذشت. آقایی بود که زمان بیکاری اش با من بود، با چند نفر از همکارهای دیگر دور هم می نشستیم و او به تدریج علاقه اش را می خواست به من نشان دهد. او به من پیشنهاد داد تا شام با هم بیرون برویم، اما من درخواست او را رد کردم و گفتم: "من متاهل هستم" او گفت که برایش مهم نیست که من همسر دارم. گاهی اوقات جذابیت و تحریک واضح نیستند و علاقه کاملاً گیج کننده است.

امیر حسین: نه تنها باید ببینید که به چه دلیل ممکن است دچار وسوسه شوید، بلکه ارزش دارد بفهمید که اگر در خانه کارها مطابق میلتان پیش نروند، امکان آسیب پذیری شما بیشتر خواهد شد. اگر روابط شما و همسرتان خوب نیست باید تمام توجه خود را بر روی ترمیم رابطه خود معطوف کنید و برای رفع نیازهای خود از بیرون کمک طلب نکنید.

سحر: این کار عالی است. باید فقط به همسر خودمان فکر کنیم و اگر احساس میکنیم که از او فاصله گرفته ایم باید کاری کنیم تا این فاصله ها به هم نزدیک شده و و از میان برداشته شوند. باید در کنار هم بنشینیم، از هم عذر خواهی کنیم و دو مرتبه "دوستت دارم" را بر زبان جاری کنیم. زمانیکه همسرمان را تایید کنیم و از او به خاطر توانایی هایش تشکر و قدردانی کنیم و با وی با مهربانی برخورد کنیم، رابطه به مرور زمان بهبود پیدا می کند. باید کاری کنید که رابطه تان قوی شود. img_left19.jpg

امیر حسین: یکی دیگر از راهکارهایی که می توانید در زمانیکه جذب فرد دیگری میشوید، به کار بندید این است که: سکوت را بشکنید. به این معنا که جریان را هم برای همسر خود بازگو کنید و هم برای فرد دیگری که روی شما حساب باز کرده. در حقیقت همین حساب باز کردن یک مسئله مهم در زندگی افراد به شمار می رود. من و سحر در مورد هوس ها و درگیری های شخصی خود به راحتی با هم صحبت میکنیم و به همین دلیل خیلی راحت از عهده تمام مشکلات بر می آییم.

سحر: هوس در ذهن شما پدید می آید، بنابراین ابتدا باید در ذهن خود یک حفاظ بکشید. برخورد با افراد زیبا و جذاب غیر قابل اجتناب است، اما می توانید طرز صحیح برخورد با این افراد را به ذهن خود آموزش بدهید. ابتدا باید در ذهن خود بر این جنگ فائق آیید و جلوی خطور کردن هر گونه فکر وسوسه کننده ای را به ذهن خود بگیرید.

امیر حسین: به همین دلیل باید در روابط خود با افراد دیگر یک سری محدودیت هایی را قائل شوید. تا آنجایی که یادم می آید من و سحر از همان ابتدا با هم قرار گذاشتیم که دوستان نزدیکی از جنس مخالف نداشته باشیم، مگر اینکه دوست صمیمی برای هر دوی ما باشند. ما ارتباط خود را با این افراد محدود کردیم و قرار گذاشتیم که هیچ موقع برای صرف نهار یا چای تنهایی با این افراد بیرون نرویم.

سحر: همچنین باید مراقب خوشمزگی ها و سر به سر گذاشتن های کلامی نیز باشیم. خانم ها به دنبال شنیدن چنین چیزهایی هستند. مراقب باشید که دیگران از مهربانی شما سوء برداشت نکنند. جوک هایی که مفاهیم جنسی دارند تعرف نکنید و اجازه ندهید با سر به سر گذاشتنتان اهداف دیگری در سر بپرورانند.

امیر حسین: همچنین در مورد برخورد های فیزیکی نیز باید محدودیت هایی را در نظر بگیرید. هر چند من و سحر انسان های با عاطفه و در عین حال روشنفکری هستیم اما کمتر اتفاق می افتد که افرادی که جنس مخالفمان هستند را در آغوش گرفته و با آنها روبوسی کنیم. شاید شما از انجام این کار هیچ قصد و نیتی نداشته باشید اما طرف مقابل ممکن است برداشت غلطی از این حرکت شما بکند.

سحر: زمانیکه واقعاً تحریک شدید، بهترین راه این است که به سرعت فرار کنید. از کسی که باعث ایجاد انحراف شما از مسیر اصلی زندگیتان می شود، فاصله بگیرید. این دقیقاً همان کاری است که یوسف در مقابل زلیخا انجام داد.

امیر حسین: زمانیکه کلیه این نکات را رعایت کنیم، خداوند به ما در رابطه مان کمک می کند، آنوقت می توانید هم قدردان خدا باشیم و هم شریک زندگیتان. از خدا بخواهید تا از دیدگان و قلب شما محافظت کند تا به دام تحریک و وسوسه نیفتید. از او بخواهید تا به شما نشان دهد که برای حفاظت از زندگی مشترک خود چه کارهایی باید انجام دهید.

امیدواریم که عشق، وفاداری، و نزدیکی در میان شما و همسرتان به شکوفایی برسد.


ایلیا - ایران - تهران
شما چقدر قشنگ می نویسید. ای کاش همه زوج های ایرانی ماهی 2 بار این مطالب رو بخوانند .
یکشنبه 20 آبان 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.