کنسرت ابی به همراه ارکستر سمفونیک شهر آخن - عکس

کنسرت «ابی» به همراه ارکستر سمفونیک شهر آخن در جشنواره موسیقی «کورپارک کلاسیکس»

نخستین جشنواره موسیقی فضای باز «کورپارک کلاسیکس» (Kurpark Classix ) با سه کنسرت در روزهای ۱۵، ۱۶ و ۱۷ ژوئن در شهر آخن با موفقیت برگزار شد.

این برنامه سه روزه که توسط ارکستر سمفونیک شهر آخن و با حمایت تئاتر شهر آخن و شهرداری این شهر در محوطه پارک کناری کازینوی معروف آخن (کورپارک) برگزار گردید؛ علیرغم هوای بارانی، در مجموع حدود ۴۵۰۰ تماشاگر را به دیدن این کنسرت ها کشاند. کریستین موراد، ۳۸ ساله مدیر تهیه این کنسرت ها بود.

«ابی» خواننده مشهور موسیقی پاپ کشورمان در شب دوم این جشنواره کنسرت کاملا جدیدی را با گروه خود و به همراه نوازندگان ارکستر سمفونیک شهر آخن اجرا کرد که مورد استقبال گرم هموطنان و شهروندان آخن قرار گرفت.

شب نخست این جشنواره به کنسرت کلاسیک و اپرا اختصاص یافت در این شب که با نام «شبی در اپرا» برگزار گردید «مارکوس ار. بوش» ارکستر سمفونی را رهبری می کرد و در آن چند خواننده سولیست به همراه گروه کر آثاری از بتهوون، موتزارت و واگنر را اجرا کردند. این شب با ۱۸۵۷ تماشاگر پرطرفدارترین شب این جشنواره بود.

شب دوم با نام «هزار و یک شب»، به موسیقی شرقی اختصاص داشت. در این شب که «یورگن لیندن»، شهردار سوسیال دمکرات آخن نیز در آن شرکت داشت؛ ابتدا ارکستر سمفونیک آخن به رهبری «دانیل یاکوبی»، سمفونی «شهرزاد» اثر «ریمیسکی کورساکوف» را اجرا کرد و پس از استراحت، خواننده محبوب کشورمان، «ابی» به روی صحنه رفت. اجرای «ابی» از آن رو نادر بود که وی به همراه گروه خود ترانه های زیبایی را با ارکستر سمفونیک آخن تنظیم کرده بود و این موضوع کنجکاوی بسیاری از هموطنان و طرفداران او را برانگیخته بود.

ابی
ابی به همراه ویلونیست گروهش، تاکاشی برنهوفت که در ارکستر سمفونیک ها نیز ویولن
می نوازد. عکس از روزنامه «آخنر ناخریشتن» شهر آخن

پیش از کنسرت بسیاری از شرکت کنندگان مطلع نبودند که برنامه «ابی» با همراهی ارکستر سمفونیک آخن خواهد بود اما در شب برنامه، هنگامی که تمامی اعضای ارکستر سمفونیک ماندند تا «ابی» بر روی صحنه ظاهر شود؛ همه مطمئن شدند که این بار شب متفاوتی را با «ابی» خواهند گذراند.

۱۵۶۰ نفر در این شب شاهد هنرنمایی «ابی» بودند. «ابی» اکثر ترانه های خود را با ارکستر سمفونیک و برخی از آن ها را نیز فقط با گروه خود اجرا کرد. این ترانه ها از قدیمی ترین تا جدیدترین آلبوم های وی گلچین شده بودند.

یکی از عجیب ترین و دیدنی ترین اجراها، اجرای ترانه شاد و ریتمیک «سبد سبد» با ارکستر بزرگ سمفونیک بود. برخی از ترانه های «ابی» کاملا با ارکستر بزرگ سمفونیک چفت شده بودند و همخوانی داشتند؛ ترانه هایی چون «شب زده»، «من اگه خدا بودم»، «کی اشکاتو پاک می کنه» و «ستاره های سربی» از آن جمله بودند.

طرفداران «ابی» تمام مدت برنامه، حتی در لحظات پایانی آن که باران شدیدی می بارید؛ پای صحنه او را در اجرای ترانه ها همراهی می کردند و «ابی» نیز گاهی آن ها را در اجرا سهیم می کرد.

این کنسرت از رادیو WDR استان، مستقیم پخش و از تلویزیون همین شبکه نیز فیلمبرداری شد.

روزنامه های پرتیراژ آخن نیز پس از برنامه «ابی»، از این هنرمند ۵۸ ساله ایرانی تمجید کرده و از «گرمای حضور او بر صحنه» نوشتند.

آخرین روز این جشنواره یکشنبه صبح، در یک روز آفتابی برگزار گردید. در این برنامه که برای کودکان ترتیب داده شده بود داستان "Naftule und der König" با موسیقی ارکستر سمفونیک و کلارینت هلموت آیزل - مهمان برنامه - اجرا شد؛ و در آن نزدیک به ۱۲۰۰ نفر شرکت داشتند.

«گرالد موراد»، ترتیب دهنده برنامه در گفتگویی با روزنامه های آخن این نخستین تجربه «کورپارک کلاسیکس» را بسیار مثبت ارزیابی کرد و اعلام نمود که در سال های آتی نیز این برنامه که از زمره کنسرت های تابستانی محسوب می شود ادامه خواهد یافت.

به تصاویری از کنسرت ابی همراه با ارکستر سمفونیک آخن توجه کنید:

https://www.rahaward.org

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.