ماهی را درچه ماه‌هایی باید خورد ؟

 ماهی را درچه ماه‌هایی باید خورد ؟

ماهی از جمله غذاهایی است که درماه‌های معینی از سال می‌توان آن را مصرف کرد و خوردن آن در ماه‌های دیگر لذت بخش نیست. Fried-Fish-Sweet-Sour-Sauce.jpg

ماه‌هایی که خوردن ماهی لطف زیادی ندارد عبارت است از : اردیبهشت ، خرداد ، تیر و مرداد ،‌ البته این برای کسانی است که دور از شهرهای بندری هستند وگرنه ساحل نشینان طول سال ماهی مصرف می کنند .

ماهی فراری
برای اینکه ماهی هنگام تمیزکردن از دست شما سرنخورد کمی نمک روی تخته‌ای که زیرماهی گذاشته‌اید بپاشید ، بعد ماهی را روی آن قرار دهید . ماهی به نمک می‌چسبد و بدون آنکه بلغزد می‌توانید آن را پاک کنید .

جلوگیری از پخش شدن پولک ماهی
برای پیشگیری از پخش شدن پولک‌ها به هنگام پاک کردن ماهی ، آن را درون ظرف بزرگ و پرآبی قرار دهید و فلس‌ها را داخل آب از بدن ماهی جدا کنید .

از بین بردن بوی ماهی از دست
برای از بین بردن بوی ماهی از دست ،‌دست‌های خود را با محلول سرکه و آب یا آب نمک بشویید .

جلوگیری از متلاشی شدن ماهی آب‌پز
اگر جزو کسانی هستید که ماهی آب‌پز می‌خورند ، ولی با این مشکل روبرو هستید که ماهی به هنگام پختن در آب متلاشی می‌شود ، برای جلوگیری از این کار، کمی سرکه در آب جوش بریزید و ماهی را در آن بپزید .

شیرو ماهی
هیچ وقت برای ذوب کردن یخ ماهی آن را درون آب نگذارید . آن را درون شیر قرار دهید . شیر مزه یخ‌زدگی را از ماهی می‌گیرد و طعم دلپذیری به آن می‌دهد و همه فکر می‌کنند . ماهی کاملاً تازه است .

سفارش در مورد تیغ ماهی
اگر تیغ ماهی در گلوی‌تان گیر کرد ، ‌کمی سیب‌زمینی پخته یا تکه‌ای نان خمیر بخورید . برای کم کردن درد و ناراحتی ناشی از تیغ ماهی در گلو یک لیموترش را از وسط به دو نیم کنید بعد به آرامی آب لیمو را بمکید . این کار به نرم شدن تیغ ماهی کمک می‌کند و زود احساس راحتی می‌کنید . 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.