خطر فرار مجدد متهم انرژی‌درمانی از ایران

خطر فرار مجدد متهم انرژی‌درمانی از ایران

با توجه به سوابق قبلی و بازداشت‌های گذشته، احتمال فرار مجدد متهم بازداشت‌شده انرژی درمانی، قوی ارزیابی می‌شود.ThumbnailServer2?app=vss&contentid=9a8ad12968297d4d&offsetms=690000&itag=w160&lang=en&sigh=HWfFeWoqpVP238jOwBLnM-UkPyA

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، در پی دستور مستقیم آیت‌الله هاشمی شاهرودی و دادستان کل کشور، آیت‌الله دری نجف‌آبادی مبنی بر برخورد قاطع با مدعی انرژی‌درمانی و دستور دادستان محترم تهران جهت تشکیل دادگاهی ویژه در دادسرای کارکنان دولت، چهارشنبه شب گذشته به دستور قاضی غفاری، مدعی انرژی‌درمانی روانه زندان اوین شد.

گفته می‌شود، وی در تمام طول بازجویی طولانی‌اش سعی داشته به طرق گوناگون بازپرس پرونده را با بردن نام مسئولان ارشد قضائی و سیاسی تحت‌تأثیر قرار دهد، اما موفق به این کار نشده است. او دارای دو پاسپورت ایرانی و فرانسوی است و گفته می‌شود در صورت آزادی، با وجود اتهامات موجود در پرونده، از کشور خواهد گریخت.

پیش از این، وی به وسیله قاضی معینی در مشهد روانه زندان شده بود، اما به گفته خودش توانست با همکاری چندین فرد که خود از مدعیان انرژی‌درمانی هستند، از دادگاه عمومی تهران حکم برائت بگیرد.

‌او و خواهرش که از اعضای اصلی باند او محسوب می‌شود، تهدید کرده‌اند در صورت عدم حمایت از طرف حامیان، آنها را نیز با خود غرق می‌کنند. این بار او با پیگیری انجمن متفکران و محققان به اتهاماتی چون تضعیف ایمان مردم و سوءاستفاده از مقدسات، سوءاستفاده از عکس شخصیت‌های دینی، قضائی‌، سیاسی و نظامی، تحصیل مال نامشروع ، اعمال منافی عفت و ده‌ها اتهام دیگر پاسخ می‌دهد.

پیش از این فعالیت‌ها و ادعای انرژی‌درمانی او از سوی وزارت بهداشت و درمان رد شده و وی می‌بایست در انتظار مجازات‌ باشد. گفتنی است که این پرونده از معدود پرونده‌هایی است که دستور مستقیم چندین مقام بلند پایه قوه قضائیه را همراه داشته است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.