ایران بعد از سی و یک سال قهرمان می شود؟

ایران بعد از سی و یک سال قهرمان می شود؟

شما چی فکر می کنید؟! هر چند که همه معتقدیم ایرانی می تواند... حال ببینیم که اهالی و دست اندر کاران فوتبال چه می گویند.
    دبیر کل فدراسیون فوتبال: امیدواریم بعد از 31 سال قهرمان جام ملتها شویم
    دبیر کل فدراسیون فوتبال در رابطه با آغاز تمرینات تیم ملی و ارزیابی خود از این تیم اظهار داشت: بعد از 31 سال امیدوارم که تیم ملی ایران مقام قهرمانی آسیا را کسب نماید. در این رابطه برنامه ریزی، سازماندهی، پشتیبانی، تدارک مسابقات با تیمهای خارجی بنا به درخواست سر مربی تیم و بهره گیری از توان فنی تیم در سطح مختلف این نوید را می دهد که موفقیت در پیش رو قرار گرفته و با بازیکنان شایسته ای که در اختیار داریم و تفکرات سرمربی ودیگر اعضای کادر فنی و حمایت هیئت رئیسه محترم فدراسیون به این مهم دست پیدا خواهیم کرد.
    دبیر کل فدراسیون فوتبال در خاتمه عبور از مرحله دشوار کنونی را نیازمند سعه صدر متفکرانه اهالی ورزش و حمایت رسانه های گروهی دانست و ابراز امیدواری کرد فوتبال ایران در این مسیر تکاملی، راه پیشرفت و توسعه را با موفقیت طی نماید.
    
    وحید هاشمیان: شاید صعود تیم ملی به جام ملت ها اوج کار قلعه نویی در تیم ملی باشد.
    ما نباید به این فکر کنیم که تیم ملی به جام ملت ها صعود نکند. ما باید همیشه به این مسابقات صعود کنیم. مهم ترین

نکته این است که آنجا چه می کنیم. اولین چیزی که وجود دارد این است که ما برای تیم ملی چه کاری انجام دادیم که تا این حد توقع مان از تیم بالاست. به نظر من ایران استعدادهای خوبی دارد اما، با بی نظمی های موجود و امکاناتی که داریم نباید توقع قهرمانی حتمی داشته باشیم. شما بروید تحقیق کنید و ببینید که کره ی جنوبی، ژاپن، استرالیا و عربستان چگونه برنامه ریزی کردند، ما چطور. ضمن آن که قلعه نویی هم تنها یک مربی است، مدیر و همه کاره که نیست. او می تواند بازیکنان را انتخاب کند و بازیکنان آماده را تحویل دهد، ولی هماهنگ کردن بازی های دوستانه، اردو گذاشتن و پرواز خوب جز وظایف قلعه نویی نیست. ما پرواز دو ساعته تهران – دوحه را شش ، هفت ساعت در راه بودیم. این ها تمام نکات ریزی هستند که وقتی کنار هم قرار بگیرند می توانند شرایط یک تیم را کاملا تغییر دهند. اگر ما این نکات را رعایت کنیم می توانیم موفق باشیم ولی اگر کنار هم نباشند باید توقع مان را هم پایین بیاوریم.
    
    * در شرایطی که کمتر از یک ماه تا شروع جام ملتها زمان داریم چه کاری باید انجام دهیم؟
    زمان گذشته و در حال حاضر نمی توان کاری کرد. بهترین کار این است که مطبوعات و رسانه ها از تیم ملی حمایت کنند چرا که رسانه ها نقش زیادی در موفقیت یک تیم دارند، رسانه ها می توانند به تیم ملی آرامش بدهند. اگر خاطرتان باشد پیش از جام جهانی شرایط خوبی نبود اما، در طول مسابقات رسانه ها با تمام توان در خدمت تیم ملی بودند و شاید خبرنگارانی در آلمان بودند که پس از شکست ایران برابر مکزیک گریه کردند. مربیان هم بدون شک وظایف شان را به خوبی می دانند. بازیکنان هم باید تمام تلاش شان را انجام دهند و امیدوارم با هماهنگی و همبستگی ضعف های موجود را بپوشانیم و با این شرایطی که وجود دارد امیدوارم که بتوانیم حداقل جز چهار تیم پایانی جام ملت ها قرار بگیریم.
    
    * سرمربی تیم ملی ایران و این حرف آخرش را به یاد داشته باشید که گفت: طی 35 روز تیم را می سازم. ما قهرمان جام ملت های آسیا هستیم.
    
    مهدوی کیا: دیگر وقت قهرمانی ایران رسیده است
    سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در فاصله یک ماه مانده به آغاز رقابت های جام ملت های آسیا در گفت و گویی مفصل با مهدی مهدوی کیا کاپیتان تیم ملی کشورمان، شانس تیم ایران برای کسب عنوان قهرمانی این جام را به بحث گذاشته است.
    ایران با رکورد سه قهرمانی پشت سر هم نامی درخشان در تاریخ جام ملت های آسیاست. اما تیمی که در آسیا به نام " تیم ملی" شناخته می شود نتوانسته قهرمانی های خود را از سال 1976 تاکنون تکرار کند. ایران از سال دوبار به مقام سوم رسیده که اتفاقاً از همان سال مهدی مهدوی کیا یکی از بازیکنان تیم بوده است.
    
    کاپیتان امروز ایران که برای چهارمین بار به جام ملت ها می آید و یکی از با تجربه ترین بازیکنان مسابقات امسال است بار دیگر از قهرمانی ایران می گوید. بازیکنی که از 19 سالگی وارد جام ملت ها شد در سال 1997 بهترین بازیکن جوان آسیا و در سال 2003 بهترین بازیکن سال آسیا نام گرفت، گفت: دیگر وقتش رسیده که ایران دوباره جام را به خانه اش برگرداند.
    
    *مگر چه اتفاقی افتاده که فکر می کنید وقت قهرمانی ایران رسیده. مثلاً از جام جهانی سال قبل تا به حال چه تغییراتی ایجاد شده؟
    اتفاق خاصی نیفتاده، ما باید همان چهار سال پیش قهرمان می شدیم. حق مان بود. اگر بخواهیم از سال قبل بررسی کنیم باید به جام جهانی برگردیم که حذف زود هنگام همه را ناامید کرده بود. روحیه جالبی بعد از سه بازی گروهی در آلمان نداشتیم. در طول این یک سال هم نتوانستیم همه در کنار هم در تیم ملی باشیم. اما بازیهای انتخابی جام ملت ها به خصوص بازی با کره جنوبی در سئول و بعد بازی با سوریه دوباره شور و شوق را به جمع بچه ها آورد. الان هم منتظریم اردوی تهران شروع شود تا کار جدی را شروع کنیم و بعد با آمادگی وارد کوالالامپور شویم.
    
    * البته توقع طرفداران هم بالاتر خواهد رفت...


    حتماً همین طور است. طرفداران فوتبال ایران فقط قهرمانی جام ملت ها را از ما می خواهند. این کار آسانی نیست اما تنها هدف ماست. استرالیا، کره جنوبی، ژاپن، عربستان و تیم های مدعی دیگر هم برای همین قهرمانی سخت کار می کنند هر چند ایران قدرت سنتی فوتبال آسیاست. ما جامی که در 2004 چین بدستمان نرسید در 2007 به چنگ می اندازیم.
    
    * درباره گروه ایران چطور فکر می کنی؟
    راستش را بگویم فکر می کنم در مقایسه با گروه های دیگر گروه سحتی نیست. چین همیشه مقابل ما نگرانی داشته ، ازبکستان را در سال 1998 در بازیهای آسیایی بانکوک شکست دادیم. آنها قدرتی ، با حوصله و منطقی بازی می کنند و تا دقیقه 90 خطرناک هستند. مالزی را خیلی نمی شناسیم، آنها از قدرت های آسیا نیستند اما میزبان هستند و شرایط بهتری نسبت به بقیه دارند. حداقل تماشاگر بهتری دارند در استادیوم دارند.
    
    در انتها لازم به ذکر است، مسئولین تیم ملی برای ارتباط هر چه بیشتر با مطبوعات و مردم هر روز راس ساعت 16 در کمپ تیم های ملی به سئوالات خبرنگاران پاسخ خواهد گفت، که روز گذشته اولین جلسه از این گفتگو با حضور مهدوی کیا برگزار گردید.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.