مرور روزنامه های تهران، ۲۶ خرداد

مرور روزنامه های تهران، 26 خرداد

روزنامه های اولین روز هفته سخنان تازه مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی را درباره پرونده هسته ای با اهمیت دیده و همچنین سخنان رهبر جمهوری اسلامی را در صدر گزارش های خود آورده اند که گفته است انفحار در حرم سامرا را کار اشغالگران و صهیونیست ها است. _734693_iranpress150.jpg

انتقاد از بلاتکلیفی تعیین خط فقر در دولت، دیدار رییس جمهور با آیت الله مصباح یزدی که روزنامه ها آن را دیدار مراد و مرید خوانده اند، درگیری در برابر سفارت بریتانیا همزمان با میهمانی سالگرد تولد ملکه، و اعتراض به اخراج محسن کدیور و دیگر استادان دانشگاه ها از جمله دیگر مطالب این روزنامه هاست.

از قرار خبری که روزنامه جمهوری اسلامی از قول نماینده سمنان در مجلس چاپ کرده، در دیدار رییس جمهور احمدی نژاد از شاهرود و به دنبال نطق نماینده آن شهر در مجلس که خواستار آن بوده که شاهرود از سمنان جدا و یا فرمانداری ویژه شود، رییس جمهور گفته است از امروز شاهرود فرمانداری ویژه شد.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشته نماینده سمنان از این امر به شدت انتقاد کرده است.

گفتنی است که ماه گذشته هنگام بازدید رییس جمهور از فارس وی با وعده اتصال شهری به آباده جنجالی ایجاد شد که به نا امنی و آشوب و کشته شدن یک نفر انجامید.

در همین حال هم میهن نظر چند تن از چهره های سیاسی را درباره سفرهای استانی رییس جمهور پرسیده که گفته اند این سفرها کشور را با انبوهی از وعده های عملی نشده روبرو کرده و از آن جا که وعده ها قبلا در بودجه سالانه کشور پیش بینی شده اند تنها فرصتی برای سخنرانی برای آقای احمدی نژاد به وجود می آورد.

همزمان با این انتقادات روزنامه ایران در مقاله ای به مناسبت پایان دور اول مسافرست های استانی رییس جمهور آن را تجربه گرانسنگی دانسته و نوشته تکاپوی بی نظیر رئیس جمهور در این سفرها به گونه ای بوده که حتی برخی بزرگان به او توصیه کرده اند تا مراقبت بیشتری در خصوص وضعیت جسمانی خود به عمل آورد.

سفر رییس جمهور به قم و ملاقاتش با آیت الله مصباح یزدی به عنوان روحانی حامی دولت موضوع گزارش روزنامه های مختلف امروز است. هم میهن نوشته محمود احمدی‌نژاد به قم رفت؛ به تنها جایی از میان دفاتر مراجع و علما که سر زد دفتر آیت‌الله مصباح یزدی بود و نه ‌تنها خدمت این روحانی ارشد شرفیاب شد، بلکه فارغ‌التحصیلان مکتب مصباح یزدی- موسسه آموزشی و پژوهشی امام‌خمینی- هم با او گپ زدند.

این روزنامه از قول محمد ناصر سقای بی ریای از استادان موسسه تحت ریاست مصباح یزدی نوشته: آیت‌الله مصباح به عنوان چهره شاخص طرفدار روی کار آمدن آقای احمدی‌نژاد بودند و خیلی موثر. به هر حال یکی از تاثیرگذاران ایشان بوده‌اند و کسی نمی‌تواند انکار کند.

اعتماد نوشته دیدار محمود احمدی نژاد با محمدتقی مصباح یزدی دیداری پرمعنا به شمار می آید به خصوص اینکه این دیدار پشت درهای بسته برگزار شد و هیچ خبرنگاری از محتوای اظهارات رد و بدل شده بین دو شخصیتی که گفته می شود رابطه مریدی و مرادی با یکدیگر دارند، آگاه نشد.

ایران روزنامه خبرگزاری جمهوری اسلامی خبر داده که رییس جمهور بار دیگر به قدرتمندان کشور حمله برده و در اجتماع استان زادگاه خود گفته: قلدری که شیلنگ هشت اینچ به بیت‌المال وصل کرده و با یک پمپ و برق سه فاز می‌مکد و به حساب و به جیب خود می‌ریزد و بستگان خود را متنفع می‌کند، عده ای می گویند چه‌طور جلوی او را می‌گیرید؟ او با تو برخورد می‌کند پس ول کن، سکوت کن. من می‌گویم مردم به من رای دادند که دست این قلدرها را از بیت‌المال قطع کنم و اگر بنا باشد در مقابل تبعیض ساکت شوم این مسوولیت یک ریال هم برای من ارزش ندارد. من اگر لباس سوپوری بپوشم و شهر شما را جارو بزنم صدها برابر برایم عزیزتر است تا این ‌که سکوت کنم.

در همین حال هم میهن نوشته: محمدرضا نقدی، سردار سپاه و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز چند روزی است سرکار خود حاضر نمی‌شود و گویا قصد کناره‌ گیری دارد و فرد دیگری برای این سمت در نظر گرفته شده است.

هم میهن نوشته است: ستاد مبارزه با قاچاق کالا، چندی پیش از اختلاس در یکی از موسسات زیرمجموعه بهزیستی خبر داده بود که برخی از حامیان رئیس‌ جمهور احمدی‌ نژاد در انتخابات اخیر، تحت پوشش این بنیاد، با وارد کردن کالاهای قاچاق، اختلاس می‌ کردند.

به نوشته روزنامه سرمایه وزیر تعاون اعلام کرده که۶۰ درصد افراد جامعه می ‌توانند در حد معیشت خود زندگی کنند و همه کارگران، کشاورزان و بخش‌ های خرد طبقاتی جزو این ۶۰ درصد محسوب می ‌شوند.

به نوشته سرمایه آمارها نشان می دهد ۷۰ درصد از نقدینگی کشور در دست ۲۰ درصد افراد جامعه است که امکان تحول لازم و سرمایه ‌گذاری را دارند و در مقابل عده‌ای تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و مراکز خیریه و حمایتی قرار دارند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.