جوایز مسابقات تلویزیونی در ایران هاپولی میشود

جوایز مسابقات تلویزیونی در ایران هاپولی میشود

اگر فکر کرده اید با شرکت در مسابقات تلویزیونی ایران می توانید به راحتی برنده جوایزی مانند:مکه،ماشین،پول و.... شوید، کاملاً در اشتباه هستید. اگر باور نمی کنید،می توانید گوشی تلفن خود را بردارید زنگ بزنید به صدا و سیما،‌بپرسید پس از 8سال، جایزه (مکه ،‌سوریه،مشهد، شیراز و ... )برگزیدگان و حدود 200 شرکت کننده مسابقه تلویزیونی "دو به دو " که از «شبکه دو » پخش کردید،چه شد؟

 


این مسابقه به وسیله شبکه دو برگزار و کارگردان یا تهیه کننده اش شخصی به نام "ظریف" بود.

"مهدی " می گوید: سال 77 و  78  بود که با دوستم برای یک مسابقه تلویزیونی انتخاب شدیم . با توجه به این که مسابقه متعلق به شبکه دو تلویزیون بود،اسمش رو هم «دو به دو»  گذاشته بودند. برای شرکت در این مسابقه باید دو نفری شرکت می کردیم. یعنی هر گروه دو نفر بودن. مسابقه خیلی سختی بود؛ چون هم حرکت های ورزشی داشت هم پرسش و پاسخ . برای رسیدن به فینال از سه مرحله عبور کردیم . توی هر مرحله هم با چهار تا هفت گروه دو نفره رقابت کردیم . البته اونا هم قبلش با حریف های دیگه رقابت کرده بودند. ‌ با تمام وجود مسابقه می دادیم. با یه سطل آب توی دست، باید از سطح شیب داری بالا می رفتیم که با صابون لیز شده بود.خیلی می خوردیم زمین. اونم روی زمین سخت بدون هیچ ایمنی.

"قاسملو" که حالا 32 ساله شده است، ‌با بیان این حرف که آن زمان 24 سال سن داشتم ، می افزاید: باید روی میز بلندی که زیر پایه‌هاش چرخ گذشته بودن،فوتبال بازی می کردیم. البته وقتی یک از افراد روی میز داشت با حریف بازی می کرد، نفر دیگه باید از پایین،میز رو تکون می داد.مثل اینکه روی یک چهار پایه بلند ایستاده باشی و یک نفر مدام پایه های اون رو تکون بده. بعضی ها از اون ارتفاع یکی دومتری افتادن پایین. حال شما فکر کنید وقتی یه آدم فکرش جای دیگه‌ای باشه ،از ارتفاع دومتری بیفته پایین چی می شه ؟
"علی"- دوست "مهدی" - باتایید حرف های او، می گوید: در مرحله نیمه نهایی هفت دقیقه پابرهنه ما را روی یک قالب یخ بزرگ نگه داشتند، بدون آنکه حق داشته باشیم پایمان را تکان دهیم باید به پرسش های مجری پاسخ می دادیم. خیلی ها این مسابقه رو دیدن. از شبکه دو پخش شد.

او ادامه می دهد: در مسابقه فینال فینالیست ها که چهار گروه از بین حدود 200 نفر به اون رسیدن،ما علاوه بر مسابقه با رقیبان، باید جلوی پارتی بازی رو می گرفیتم؛ برای این که دو نفر از کسانی که به مرحله نهایی  رسیده بودند آشناها یا همکاران برگزار کنندگان مسابقه بودند.

مدام مجری و همکاراش سعی می کردند جریان مسابقه را به نفع خودشان تغییر دهند. با این همه ما تمام تلاش خودمان را کردیم. آنها به ما کلک زدند. فکر می کنم همان آشناهای خودشان را اول اعلام کردند. اصلاً توجهی به اعتراض های ما نکردند.

وی در مورد جوایز مسابقه و اعتراض به رفتار تهیه کنندگان،گفت: جایزه های نفر اول تا چهارم سفر به مکه،سوریه،شیراز ‌و مشهد بود.پس از پایان مسابقه رفتیم سازمان صدا و سیما شکایت کردیم. به هرکسی می رسیدم،می گفت حق باشماست،ما حقتان را می گیریم . اما،وقتی دو تا تلفن می زدند، نمی دانم چه کسی پشت تلفن بود که به پت پت می افتادند و می گفتند، بروید خبرتان می کنیم.هر وقت هم  که تماس می گرفتیم ،می گفتند:« این مسئله به ما مربوط نمی شه و باید به بخش های دیگر مراجعه کنید».الان 8سال است که این پاسخ را به ما می دهند. حتا خبرگزاری "ایسنا" هم این مطلب را منتشر کرد، اما صدا و سیمایی‌ها کَکشان هم نگزید . انگار نه انگار یه خبرگزاری بزرگ مملکت آنها را برده زیر سووال؟

پس از پایان مسابقه رفتیم صدا و سیما شکایت کردیم. به هرکسی می رسیدم،می گفت حق باشماست،ما حقتان را می گیریم .اما،وقتی دو تا تلفن می زدند، نمی دانم چه کسی پشت تلفن بود که به پت پت می افتادند و می گفتند، بروید خبرتان می کنیم.هر وقت هم  که تماس می گرفتیم ،می گفتند:« این مسئله به ما مربوط نمی شه و باید به بخش های دیگر مراجعه کنید».الان 8سال است که این پاسخ را به ما می دهند. حتا خبرگزاری "ایسنا" هم این مطلب را منتشر کرد.اما صدا و سیمایی‌ها کَکشان هم نگزید . انگار نه انگار یه خبرگزاری بزرگ مملکت آنها را برده زیر سووال؟

یک بار،در یکی از بخش های صدا و سیما قبول کردند فیلم را بازبینی کنند. وقتی فیلم را دیدند فهمیدن که حق باماست. وقتی داشتیم از صدا و سیما خارج می شدیم ، دیدم مسوول رسیدگی به پروند ما دارد با آقای "ظریف" که فکر می کنم تهیه کننده بود، می گویند و می خندند. پس از چند روز  همان آقا به شکلی توهین آمیز ما را سردواند و دیگر تلفن های ما را جواب نداد. امروز که این حرف ها را به شما می گویم ، 8 سال گذشته و ما جایزه ای که نگرفتیم هیچ، تا دلت بخواهد توی صدا و سیما بی احترامی و اذیت دیدیم. ما به دیوان عدالت اداری هم شکایت کردیم گفتند،‌این شکایت به ما مربوط نمی شود. به نظر در مورد کارهای صدا و سیما نمی شود به کسی شکایت کرد ؟
مهدی می گوید: شاید جالب باشد که بدانید در همین سال 85 که خبر این مسئله در "ایسنا" منتشر شد، از صدا و سیما با ما تماس گرفتند ، گفتند می خواهیم مشکل شما را حل کنیم ،‌ اما پس اینکه فهمیدند شخصی "ظریف" نام پشت این مسئله است ، جا زدند و با آوردن بهانه های مختلف همان کار قبل خود را تکرار کردند. تا حالا ما توی همین پیگیری های تازه ، با چند نفر سرو کار داشتیم. دفترآقای "حجی آبادی" می گن با آقای " هاشمی"تماس بگیرید. آقای هاشمی می گه ، با آقای "کلانتری" مدیر گروه ورزشی و مسابقات شبکه دو تماس بگیرید. شبکه ورزش مگه آقای کلانتری رفته مرخصی چند روز دیگه زنگ بزنید. خلاصه هر کسی می اندازد به عهده نفر دیگر. جالب اینه که آقای "کلانتری" گفتن چون من در آن زمان  که شم مسابقه داشتید نبودم ، یک کاه دیگه تماس بگیرد تا جلسه ای با حضور تهیه کننده و شما داشته باشیم . قول می دم این مشکل رو حل کنم. می دونید چی شد: وقتی زنگ زدیم ، گفتن ایشان در مراسم بازنشستگی هستند!

 

علی می گوید: مسولان رسیدگی در بخشی گفتند، اگر فیلم مسابقه را دارید بیاورید ما هم ببینیم . گفتیم:خودتان در  آرشیو دارید. گفتند:پیدا کردنش سخت است. گفیم:اگر سخت است و شما فیلم را ندیده اید، چرا برای ما نامه نوشتید و مدعی شده اید که پرونده را بررسی کرده ایم و چنین جایزه ای در نظر گرفته نشد است. مگر بدون دیدن فیلم می شود نظر داد!؟  

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.