نگرانی مربی کشتی فرنگی ایران از مسابقات انتخابی

نگرانی مربی کشتی فرنگی ایران از مسابقات انتخابی

نتایج مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی ایران، مسئولین و کادرفنی تیم ملی را نگران کرده است.
ناکامی کشتی گیران نامدار ایران
ناکامی کشتی گیران نامدار ایران درمسابقات امسال، مسئولان تیم ملی را نگران کرد

در رقابت های انتخابی که عصر پنجشنبه بیست و چهارم خرداد ماه در شهر شیراز پایان یافت، فرنگی کاران برای پوشیدن پیراهن تیم ملی در هفت وزن با هم به رقابت پرداختند که در نهایت با حذف تعدادی از چهره های نامدار کشتی ایران، نفرات برتر مشخص شدند.

در وزن 55 کیلوگرم، درغیاب حمید سوریان دارنده دو مدال طلای جهان و یاسین بهرامی ‌پور، باقر توکلیان کشتی گیر شیرازی با شکست دیگر حریفان خود به عنوان مدعی جدید سبک ‌وزن ایران به مقام قهرمانی رسید.

در وزن 60 کیلوگرم نیز در یک اتفاق جالب، حمید باوفا، نایب قهرمان سال 2007 آسیا، مقابل جاسم امیری شکست خورد. امیری دارنده مدال نقره قهرمانی جوانان جهان بعد از این پیروزی، در مسابقه فینال به علی اشکانی باخت.

در وزن 66 کیلوگرم نیز در یک دیدار حساس دیگر، حمید ریحانی نفر سوم مسابقات آسیایی دوحه با شکست مقابل افشین بیابانگرد - که به قهرمانی این وزن رسید - حذف شد.

در اوزان74، 84 و 96 کیلوگرم به ترتیب مهدی محمدی، طالب نعمت پور و عباس نوری به مقام نخست رسیدند.

در سنگین وزن نیز پیام زرین ‌پور پس از چهار سال دوری از ایران، مهدی شربیانی نایب قهرمان بازی‌های آسیایی را شکست داد و با غلبه بر هاشم زاده در دیدار نهایی قهرمان شد.

نفرات برتر تیم ملی کشتی فرنگی ایران درحالی جهت حضوردرمسابقات جهانی باکو برگزیده شدند، که اکثر چهره‌های ملی ‌پوش و نامداری چون حمید باوفا، حمید ریحانی، داود عابدین‌زاده، مجتبی باباجان‌ زاده و مهدی شربیانی حتی جزو سه نفر برتر قرار نگرفتند.

همین امر باعث نگرانی مسئولین و مربیان تیم ملی درآستانه رقابت‌های جهانی باکو که سهمیه المپیک پکن نیز محسوب می‌شود، شده است.

با این حال رضا سیم‌ خواه سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران گفته است که رقابت های انتخابی نظر کادر فنی را تامین نکرده و دراردو و تورنمنت‌های بین المللی ترکیب نهایی تیم ملی مشخص می‌شود.

آقای سیم خواه معتقد است که دراین مسابقات، بعضی ازکشتی ‌گیران با فریب داور به پیروزی رسیدند و گول زدن داور در اصل فریب کادر فنی است.

قراراست اولین اردوی تدارکاتی تیم ملی کشتی فرنگی با نفرات مورد نظرکادر فنی، از روز هجدهم ژوئن (بیست و هشتم خرداد) برگزار شود و به گفته مسئولان، این تیم سپس عازم مسابقات بین المللی نیکولای پتروف بلغارستان خواهد شد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.