همبستگی ۱۲۰۰ دانشجوی پلی‌تکنیک با دانشجویان زندانی

همبستگی ۱۲۰۰ دانشجوی پلی‌تکنیک با دانشجویان زندانی

1200 نفر از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با امضای طوماری خواستار تعویق زمان امتحانات تا آزادی هشت دانشجوی بازداشتی این دانشگاه شدند.

این دانشجویان همچنین خواستار آزادی همه دانشجویان در بند و لغو احکام محرومیت از تحصیل برخی دانشجویان دیگر شده‌اند.

امضا کنندگان با اشاره به دستگیری این دانشجویان و تعلیق شماری دیگر از آنان از ادامه تحصیل در طومار خود آورده‌اند: "نیمکت‌‏های خالی دوستان هم‌‏دانشگاهیمان، با اینکه معدود است اما در کنار تعداد زیاد نیمکت‌‏ها نشان از مظلومیت کسانی دارد که چندی پیش تحقق خواسته‌‏های ما را در صحن دانشگاه فریاد می‌‏زدند. و اینک ظلمی آشکار است که بدون حضور دوستان و هم‌‏دانشگاهی‌‏هایمان یک ترم حضورمان را در دانشگاه بهره گیریم و آنان که پشت میله‌‏های زندان و میله‌‏های دانشگاه هستند، محروم".

در ادامه این بیانیه آمده است: "ما دانشجویان امضاکننده این طومار، با توجه به شرایط به وجودآمده و محرومیت دوستان دانشجوی دربندمان از حق مسلم خود در ادامه تحصیل در ترم جاری تا آزادی کلیه آنها و لغو احکام محرومیت از تحصیل توسط کمیته انضباطی از حضور در جلسه امتحانات پایان ترم جاری خودداری می‌‏کنیم".

در حدود دو ماه پیش در دانشگاه امیرکبیر، نشریاتی با لوگوی نشریه‌های انجمن اسلامی، مطالبی به چاپ رساندند که موهن خوانده شد. پس انتشار این مطالب جو امیرکبیر به ناآرامی گرایید.

با آن که مسئولان نشریه‌های دانشجویی و انجمن اسلامی امیرکبیر از انتشار این نشریات تبری جستند و آن‌ها را جعلی دانستند، اما نیروهای امنیتی تاکنون هشت تن از اعضای انجمن اسلامی منتخب این دانشگاه را بازداشت کرده‌اند. این دانشجویان که"نگرانی"‌های جدی‌ای در مورد سلامت‌ برخی از آن‌ها وجود دارد تاکنون از حق ملاقات با وکیل محروم بوده‌اند و به‌رغم این که هنوز دادگاهی برای ایشان تشکیل نشده، قاضی حداد درچند مصاحبه نسبت به گناهکار بودن دانشجویان بازداشتی در انتشار آن چه "مطالب موهن" در نشریات انجمن خوانده می‌شود ابراز اطمینان کرده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.