قلعه نویی : روی نیکبخت حساب کرده بودیم

قلعه نویی : روی نیکبخت حساب کرده بودیم

امیر قلعه‌نویی در حالی که از مصدومیت ناگهانی نیکبخت بسیار ناراحت می‌رسید، به سختی تمام به سئوالات خبرگزاری فوتبال پاسخ داد.

سرمربی تیم ملی در گفت‌وگو با خبرگزاری فوتبال ایران، گفت: نیکبخت مهره‌ای بود که روی حضورش، حساب خاصی باز کرده بودم. این اتفاق برای ما خوش آیند نبود.
- گفته می شود از روند آماده‌سازی بازیکنان ناراضی بودید.
 
نمی‌خواهم در مورد آماده‌سازی تیم بهانه بیاورم. با توجه به عقب افتادن لیگ، در پیش بودن رقابت‌های غرب آسیا و چند مصدومی که در اختیار داریم، وضعیت برای ما سخت شد اما در این موضوع کسی تقصیری نداشت و با توجه به تمام مشکلات، باید تیم‌مان را مهیای مسابقات جام ملت‌ها نماییم.
 
- موضوع کنار گذاشتن نیکبخت تا چه اندازه صحت دارد؟
 
تا ساعت 2 بامداد چهارشنبه پیگیر کارهای نیکبخت بودیم. مشخص شد که او به بازی‌های جام ملت‌ها نمی‌رسد. اعصابم از این موضوع به هم ریخت. روی نیکبخت به عنوان یک وزنه حساب کرده بودیم. کار حضور معدنچی و جایگزینی‌اش به جای نیکبخت را فراهم ساختیم، او در لیست بازیکنان تیم ملی قرار گرفت و مهرزاد از پنج‌شنبه در تمرینات تیم ملی حضور خواهد یافت.
 
- با توجه به خصوصیات تهاجمی معدنچی نسبت به نیکبخت، چه تغییراتی در جناح چپ به وجود می‌آید؟
 
مسلماً در جناح چپ جابجایی‌هایی را به وجود خواهیم آورد. شاید زندی کنار خط بیاید و معدنچی با خصوصیات تهاجمی بیشتری کار خود را در جناح چپ پیگیری نماید.
 
- با حذف نیکبخت کنار آمده‌اید؟
 
نیکبخت خط نخورد، مجبور به این کار شدم. او مهره‌ای بود که روی حضورش، حساب خاصی باز کرده بودم اما وقتی مسجل شد به جام ملت‌ها نمی‌رسد، مجبور به کنار گذاشتنش شدیم.
 
- نکونام از چه زمانی در تمرینات حاضر می‌شود؟
 
با توجه به استراحت نکونام، پس از پایان بازی‌های لالیگا این بازیکن طبق هماهنگی‌های به عمل آمده از شنبه در تمرینات ما حضور خواهد یافت، البته نکونام نیز از ناحیه رباط جانبی‌اش مقداری ناراحتی دارد و باید با مراعات بیشتری تمرین کند.
 
- نبی خبر از قطعی شدن بازی مقابل قطر داده است.
 
فعلاً من خبری از این بازی ندارم اما غنا جزو تیم‌هایی است که در رنکینگ فیفا در رده 22 یا 23 قرار دارد. این بازی کاملاً به نفع ماست و ما شدیداً از آن استقبال می‌کنیم.
 
- آمادگی دیرتر از موعد تیم قبل از جام ملت‌ها برای‌تان مشکل‌ساز نمی‌شود؟
 
نمودار حرکتی ما از بیست‌وچهارم ماه قبل آغاز می‌شد اما به دلیل دیرکرد بسیاری از مسائل در حال حاضر کار هوازی را توأمان با کار قدرتی انجام می‌دهیم. فعلاً زمان کمی داریم و باید با فشار کارمان را ادامه دهیم.
 
- اثرات باخت سنگین مقابل مکزیک از بین رفته است؟
 
اگر در پی «بردن» صرف بودیم، به دنبال تیم‌های درجه چندم دنیا مثلاً تیم‌های ضعیف آسیایی می‌رفتیم. هیچگاه دنبال تیم‌های ضعیف نبودیم. مطمئن باشید آن بازی از خاطر خارج شده و حالا فقط به بازی‌های دیگر فکر می‌کنیم.
 
- میانگین تست آمادگی جسمانی ناراحتی‌هایی را برای شما به وجود آورده است؟
 
به هرحال مشکلاتی در این زمینه وجود داشت اما ما ناچاریم تا مدت باقیمانده، مشکلات بدنی را برطرف سازیم.
 
- اما برخی از بازیکنان تیم مانند مهدوی‌کیا، تفاوت زیادی با سایر بازیکنان دارند؟
 
به هرحال مهدوی‌کیا کاپیتان تیم است مطمئناً روحیه بالا و آمادگی بالای وی بازیکنان را تشویق به کار بیشتر می‌کند.


+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.