مرور روزنامه های تهران: پنجشنبه ۲۴ خرداد

مرور روزنامه های تهران: پنجشنبه 24 خرداد

روزنامه های صبح امروز تهران در عنوان های اصلی خود به انفجار سامره پرداخته و در مقالاتی درباره آن ابراز تاسف کرده اند. طرح نمایندگان مجلس برای رسیدگی به اموال مقامات دولتی سابق، اعتراض طلاب و بسیجی ها به دولت برای صدور مجوز یک فیلم سینمایی، پیدا شدن مجسمه گمشده پرویز تناولی پس از دو ماه در یک انباری از جمله دیگر مطالب این روزنامه هاست. Go to fullsize image

به نوشته روزنامه ایران صد میلیارد تومان برای بازسازی و ترمیم حرم منفجر شده سامره در نظر گرفته شده است.

در دنباله این خبر از قول یک مقام ستاد بازسازى عتبات عالیات نوشته شده از زمان انفجار گذشته متخصصان و مهندسان ایرانى طرح ها و نقشه هاى اصلى ساخت و ساز این دو حرم شریف را آماده کرده اند و حتى بخش هایى از امکانات، سازه هاى اولیه، ضریح و سازه هاى گنبد حرم هم به سامره آماده حمل شد اما به علت نا امنى در عراق و صادر نشدن مجوز فعالیت از سوى مقام هاى عراقى فعلاً کارى شروع نشده است.

شرق از نامه ۱۵۱ نماینده مجلس به رییس جمهور خبر داده که در آن خواسته شد سیاستی قطعی برای بنزین انتخاب شود و دلایل و ضرورت های آن به اطلاع مردم برسد.

این روزنامه می افزاید که در بخشی از این نامه آمده لازم است به نحو مقتضی و موثر برای ملت ایران توضیح داده شود که مساله به وجود آمده برای بنزین حـــاصـــل ســـال‌هـــا تــعــلــل و غـفـلــت در ســاخــت پـالایـشـگـاه‌هـای جـدیـد، نـوسـازی پالایشگاه‌های موجود، بهسازی و کارآمدسازی شبکه حمل و نقل عمومی و تاخیر در تعیین راهبرد مناسب در صنعت خودروسازی است.

همین خبر در روزنامه کیهان به عنوان تحسین نمایندگان مجلس از طرح سهمیه و کارت هوشمند بنزین منعکش شده است.

در همین حال به نوشته آفتاب یزد یک نماینده مجلس گفته اجرای طرح سهمیه‌ بندی بنزین مردم را با مشکل مواجه خواهد کـرد.

آفتاب یزد می نویسد که قـدرت‌الـلـه ایـمـانـی با اشاره به مخالفت برخی نمایندگان مجلس درخصوص این سهمیه ‌بندی گفته نزدیک به ۲۰۰ نماینده در خصوص طرح سهمیه‌بندی بنزین طرحی را نوشته‌اند و شاید طی هفته جاری در دستور کار مجلس قرار بگیرد چرا که هنوز راهکارهای اسـاسـی درخـصـوص سـهـمیه ‌بندی بنزین صــورت نـگــرفـتـه و دولت نـمـی ‌تـوانـد طـرح سهمیه‌ بندی بنزین را اجرا کند.

به نوشته روزنامه رسالت نمایندگان مجلس به کلیات طرحی رای دادند که در صورت تصویب نهایى دارایى همه مسئولان اجرایی، تقنینى و قضایى جمهورى اسلامى ایران مورد رسیدگى قرار خواهد گرفت.

این طرح که به نوشته روزنامه ایران محمود احمدی نژاد هم در بازدید از سمنان مژده آن را به مردم داده است قرار است به دارایى مقامات و مسئولان و کارگزاران نظام جمهورى اسلامى ایران رسیدگی کند تا معلوم شود که ثروتشان را از کجا آورده اند.

رییس جمهوری به نوشته روزنامه ایران در همین باره گفته است به یکی می گویی این ثروت را از کجا آوردی که بین احزاب تقسیم کردی می گوید از قبل از انقلاب ثروتمند بودم در حالی که او بیست و هشت ساله است.

همبستگی در صدر گزارش های خبری خود از افزایش بهای مسکن در کشور خبر داده و نوشته در ماه جاری قیمت مسکن در مقایسه با ماه‌های اول سال جدید حدود ۲۵ در صد بیشتر شده است و رکودی در پی آورده چرا که قیمت‌ ها به حدی افزایش یافته که دیگر مردم توان خرید و یا اجاره یک واحد مسکونی مناسب را ندارند.

به نوشته همبستگی به همین دلیل بخش عظیمی‌از مردم به سمت حاشیه‌ های شهر و شهر‌های جدید کوچ کرده اندو امیدوارند که روزی وعده های دولت به واقعیت تبدیل شود.

به گزارش همبستگی در آغاز فصل تابستان مجددا قیمت ‌ها رشد جهشی یافت و مسئولان تنها وعده و وعید دادند که واحد‌های جدید بری رساندن عرضه به تقاضا در حال ساخت است . طی سال گذشته ۴۱۰ هزار واحد مسکونی در کشور تولید شد که از این رقم ۵ درصد یعنی ۲۵ هزار واحد مسکونی تولید شده در کشور وارد بازار رهن و اجاره شد.

روزنامه جمهوری اسلامی اعلامیه ای به امضای جمعی از طلاب قم را منعکس کرده که در آن از رییس جمهوری خواسته شده جلو مجوزهای وزارت ارشاد را بگیرد یا خانواده های متشرع خود را به تماشای آثار مستهجن و پر از معصیت که در این هفته ها با مجوز وزارت ارشاد در سینماها نمایش داده می شود و تبلیغات آن از صدا و سیما پخش می شود ببرد.

در این بیانیه آمده آیا باور کنیم که دولت شما صادرکننده مجوز ساخت و اجازه نمایش فیلمی به شمار می آید که "تله" ای است برای هر دختر و پسر مسلمان که به تحریک شهوات و ترغیب آنان به فحشا بپردازد آیا باور می کنید که در این فیلم علنا از رابطه نامشروع هم زمان قهرمان فیلم با حداقل هفت دختر سخن گفته می شود و این قهرمان تا پایان فیلم نیز هیچ گونه ابراز ندامت و شرمندگی از ولنگاری جنسی خود نمی کند.

این بیانیه می افزاید که اگر با چشمان خود ندیده بودیم باور نمی کردیم در جمهوری اسلامی فیلمی ساخته شود که در آن ازدواج به عنوان قفس نمایش داده شده و متدینین غیرکراواتی پیرمردهایی نشان داده شوند که در کهولت سن و با وجود زن و فرزند به دنبال هوسرانی از نوع "ازدواج" باشند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.