علی کریمی : اضافه‌وزن ندارم، برای حاشیه‌سازان متاسفم

علی کریمی : اضافه‌وزن ندارم، برای حاشیه‌سازان متاسفم

حضور علی کریمی، هافبک فصل گذشته تیم فوتبال بایرن مونیخ در اولین روز تمرینات تیم‌ملی حاشیه‌های خاصی را به همراه داشت.

برخی رسانه‌ها با درج مطالبی عنوان کردند که کریمی 15 کیلو اضافه وزن دارد که این موضوع با عصبانیت او مواجه شده. کریمی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری فوتبال ایران، با اشاره به این موضوع اظهار داشت: «برخی فقط دنبال درست کردن حاشیه‌اند که برای آنها متاسفم. قصد صحبت کردن نداشتم ولی بهتر است مردم بعضی از حقایق را بدانند.»

-این موضوع درست است که اضافه‌وزن داری؟
متاسفم از اینکه یک شوخی بی‌مزه در تمرینات تیم‌ملی بازتاب ویژه‌ای در رسانه‌ها داشت و این مسئله برایم تعجب‌آور است. متاسفانه خیلی‌ها مسائل اصلی فوتبال را کنار گذاشته‌اند و فقط دنبال حاشیه‌سازی برای بازیکنان هستند تا به اهداف خود برسند، واقعا نمی‌دانم در مورد آنها چه بگویم. من فصل گذشته تمرینات طاقت‌فرسایی را در بایرن‌مونیخ پشت‌سر گذاشتم و فراموش نکنید که از لیگ آلمان آمدم. همه می دانند که سخت‌ترین تمرینات را تیم‌های آلمانی دارند و با این شرایط چرا من باید اضافه‌وزن داشته باشم.
- ولی می‌گویند کادرفنی توصیه کرده که وزنت را کم کنی.
این حر‌ف‌ها فقط در حد شایعه است و همان‌طور که گفتم برخی فقط دنبال اهداف‌شان هستند، حتی 100 گرم هم وزن اضافه ندارم و تغییر وزن من در بدترین و بهترین شرایط بیشتر از 2 یا 3 کیلو نیست. در حال حاضر از لحاظ بدنی شرایط بسیار خوبی دارم و با آمادگی کامل تمرین می‌کنم. در این شرایط احساس می‌کنم که حضور همه‌جانبه رسانه‌ها در تیم‌ملی زیاد نمی‌تواند، جالب‌توجه باشد.
- بیشتر توضیح می‌دهی؟
با تعطیلی رقابت‌های لیگ ایران فکر و تمرکز اکثر رسانه‌ها به تیم‌ملی معطوف شده و این موضوع می‌تواند حاشیه و تنش‌هایی را برای تیم‌ملی به وجود آورد تا فضای اردو مسموم شود. البته معتقدم رسانه‌ها می‌توانند نقش قابل توجهی در موفقیت تیم‌ملی داشته باشند ولی به شرطی‌که واقعیت‌ها را بنویسند و بی‌جهت بازیکنان را وارد حاشیه ‌نکنند.
- در اولین روز تمرین تست بدنی دادی، از وضعیت خودت رضایت کامل داری؟
این تست پس از استراحت چندهفته‌ای از بازیکنان گرفته شد تا کادرفنی شرایط بدنی ما را مورد ارزیابی قرار دهد. تست آن روز فقط برای رسیدن به میزان آمادگی بازیکنان نبود چون پس از تعطیلی چند هفته‌ای نمی‌توان به بدن فشار زیادی آورد.
- شرایط تیم‌ملی را چطور ارزیابی می‌کنی؟
تمرینات خوبی راپشت‌سر می‌گذاریم و بازیکنان از لحاظ روحی و آمادگی بدنی وضعیت مطلوبی دارند. به طور حتم تا آغاز مسابقات جام ملت‌های آسیا به آمادگی کامل خواهیم رسید و مطمئن باشید ایران یکی از شانس‌های مسلم کسب عنوان قهرمانی است. امیدوارم طلسم قهرمان نشدن ایران در این بازی‌ها سرانجام شکسته شود ولی باید بگویم که تیم‌ملی نباید فقط به چند بازیکن تکیه کند. موفقیت ما به تلاش تمامی بازیکنان برمی‌گردد و این در صورتی حاصل خواهد شد که ما از لحاظ فکری تمرکز لازم را داشته باشیم.
- برای فصل آینده هنوز تصمیمی نگرفته‌ای؟
فعلا به تیم‌ملی فکر می‌کنم و برای انتخاب تیم جدیدم به اندازه کافی زمان دارم. پیشنهاداتی ارائه شده ولی هنوز مذاکرات جدی را با هیچ‌ تیمی آغاز نکرده‌ام و بهتر است کمی صبر کنم.
- موضوع پیوستنت به پرسپولیس صحت دارد؟
خیر.
- ولی می‌گویند باشگاه پرسپولیس با شما مذاکره کرده تا فصل آینده در این تیم بازی کنی.
هیچ پیشنهادی از پرسپولیس به من نرسیده ولی این تیم را از صمیم قلب دوست دارم. به هواداران پرسپولیس قول می‌دهم که به این تیم برگردم و حتی اگر یک روز از عمر فوتبالم باقی مانده باشد، آن را در پرسپولیس به پایان خواهم رساند.
- واگذاری امتیاز باشگاه پاس به تیم شهدای الوند همدان واکنش‌های زیادی را در برداشته، نظرت در این خصوص چیست؟
متاسفم که تیم باسابقه و مطرحی چون پاس دچار چنین وضعیتی شده و این نشان می‌دهد که تیم‌های ریشه‌دار ایران بی‌پناهند. جای تاسف دارد که پاس پس از 45 سال قدمت و سابقه به یکباره منحل شود و اگر نظیر این اتفاقات در تیم های دیگر بیفتد، نباید تعجب کرد.
- حرف آخر...
برخی قصد دارند من را بازیکنی بی‌اعتنا و بی‌تعصب نسبت به تیم‌ملی جلوه دهند که برای آنها متاسفم. من دیگر حرفی نخواهم زد و فقط تمرکزم روی تیم‌ملی است، این صحبت‌ها را کردم تا ذهن طرفداران فوتبال به واقعیت‌ها آشنا شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.