حملات تازه پژاک به پلیس و سپاه پاسداران ایران

حملات تازه پژاک به پلیس و سپاه پاسداران ایران

یک هفته پس از آنکه حمله ایران به مواضع گروه کرد پژاک در کردستان عراق گزارش شد، اخباری از کشته شدن دست کم سه تن از مرزبانان و یکی از نفرات سپاه پاسداران ایران به دست افراد این گروه مخابره شده است.
استان آذربایجان غربی در نقشه ایران
مناطق کردنشین استان آذربایجان غربی حوزه فعالیت مسلحانه پژاک است

آن گونه که منابع ایرانی اعلام کرده اند، دو درجه دار نیروی انتظامی روز یکشنبه گذشته (دهم ژوئن) هنگام بازگشت از مأموریت در منطقه مرزی بورالان در نزدیکی مرز ترکیه در شهرستان ماکو هدف حمله قرار گرفته و کشته شده اند.

همان روز و صدها کیلومتر دورتر، در نزدیکی پاسگاه مرزی ابراهیم شیلان در شهرستان پیرانشهر، یک درجه دار دیگر نیروی انتظامی نیز گرفتار تله انفجاری شده و جان خود را از دست داده است.

در مناطق مرزی همین شهرستان، یک سرباز وظیفه سپاه پاسداران نیز هدف حمله مرگبار واقع شده است.

منابع رسمی ایرانی از حمله کنندگان به این افراد تحت عنوان "اشرار مسلح" یاد کرده اند که معمولاً در مورد افراد حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) به کار می رود که شاخه ایرانی حزب کارگران کرد ترکیه (پ ک ک) شناخته می شود و طی دو سه سال اخیر بارها مرزبانان ایرانی را هدف حمله قرار داده است.

پاسدار وظیفه ای که بر اثر حمله مسلحانه جان باخته، خود کرد و اهل روستای کردنشین لینگیجه در شهرستان بوکان بوده و سه مرزبانی که در این حملات جان باخته اند نیز محلی و اهل شهرستانهای نقده و خوی در آذربایجان غربی بوده اند که ترکیب جمعیتی مخلوطی از کرد و ترک دارند.

از زمستان گذشته که سپاه پاسداران ایران عملیاتی علیه پژاک آغاز کرده، درگیری میان طرفین شدت گرفته و طی این مدت، دست کم دو بار، مناطقی در کردستان عراق نیز که گمان می رود نیروهای پژاک از آنها به عنوان پناهگاه خود استفاده می کنند هدف آتش توپخانه سپاه پاسداران قرار گرفته است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.