دادگاه ورزش پرسپولیس را به پرداخت یک میلیون دلار محکوم کرد

دادگاه ورزش پرسپولیس را به پرداخت یک میلیون دلار محکوم کرد

در شرایطی که مسئولان باشگاه پرسپولیس از پرداخت بدهی های قبلی خود به طلبکاران مستاصل مانده اند، دادگاه بین المللی ورزش این باشگاه را به پرداخت یک میلیون دلار محکوم کرد.Go to fullsize image

 به گزارش خبرنگارمهر، به دنبال شکایت یک شرکت کانادایی از باشگاه پرسپولیس ، دادگاه بین المللی ورزش (CAS) پس از بررسی های لازم در رای بدوی خود باشگاه پرسپولیس را به پرداخت یک میلیون دلار خسارت به این شرکت محکوم کرد.

ماجرای همکاری و عقد قرارداد باشگاه پرسپولیس با شرکت آلفا اسپورت از زمانی شروع شد که مسئولان این باشگاه در زمان مدیریت حجت الله خطیب قصد داشتند برای برگزاری دو دیدار دوستانه راهی کانادا شوند. در قراردادی که بین باشگاه پرسپولیس و شرکت آلفا اسپورت به امضا رسیده بود کلیه هزینه های این سفر برعهده شرکت فوق بود و برای برگزاری هر بازی مبلغ 25 هزار دلار نیز به باشگاه پرسپولیس پرداخت می شد.

این قرارداد درشرایطی به امضاء رسید که تیم فوتبال پرسپولیس بنا بردلایلی موفق شد در زمان مقرر راهی کانادا شود. پس از اولین خلف وعده ای که مسئولان باشگاه پرسپولیس به شرکت کانادایی داشتند خبرهایی درمورد شکایت این شرکت از باشگاه ایرانی مطرح شد اما با تغییر مدیریت در این باشگاه مقررشده بود پرسپولیس تابستان سال گذشته راهی کانادا شود تا به قرارداد خود با این شرکت پایبند باشد.

درحالی که مردادماه سال گذشته خبراعزام تیم فوتبال پرسپولیس به کانادا مطرح شد مسئولان این باشگاه در چرخشی سوال برانگیز تیم را راهی اتریش کردند تا اردوی آماده سازی تیم فوتبال پرسپولیس در این کشور برگزار شد. حتی درطول برگزاری اردوی اتریش خبر سفر این تیم به کانادا تا جایی قوت گرفت که بازیکنان تصور می کردند پس از بازگشت به تهران راهی کانادا خواهند شد. اما این بارهم وعده مسئولان باشگاه پرسپولیس عملی نشد تا شرکت کانادایی از بابت هزینه هایی که متقبل شده بود ضررهنگفتی متحمل شود.

پس از دومین خلف وعده مسئولان باشگاه پرسپولیس این شرکت کانادایی با تنظیم و ارسال شکایتی به دادگاه بین المللی ورزش ( CAS) خواستار دریافت خسارت از باشگاه ایرانی شد. دادگاه ورزش نیز پس از بررسی های لازم در اولین رای خود باشگاه پرسپولیس را به پرداخت یک میلیون دلار خسارت محکوم کرد.

پس از این رای مسئولان باشگاه پرسپولیس طی نامه ای به دادگاه بین المللی ورزش حکمیت آن را پذیرفتند و اعلام کردند این آمادگی را دارند که براساس نظر و رای دادگاه ورزش با شرکت کانادایی به توافق برسند. قرار است پس از ارسال مدارک کامل باشگاه پرسپولیس به دادگاه ورزش ، این دادگاه تمام جوانب را بررسی و سپس رای نهایی خود را صادر کند.

درصورتیکه باشگاه پرسپولیس نتواند جریمه تعیین شده دادگاه بین المللی ورزش را بپردازد این احتمال وجود دارد که این دادگاه خواستار پرداخت این مبلغ از سوی فدراسیون فوتبال شود و در صورت پرداخت نشدن آن از سوی فدراسیون فوتبال احتمال محرومیت برای فوتبال کشورمان وجود خواهد داشت.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.