گلدسته‌های حرم عسگریین(ع) به طور کلی تخریب شد

گلدسته‌های حرم عسگریین(ع) و سرداب امام زمان (عج) به طور کلی تخریب شد

در پی حادثه انفجار مجدد مرقد امامین عسکریین (ع)، تلویزیون دولتی عراق برنامه‌های عادی خود را قطع کرد.
تلویزیون "العراقیه" و رادیو دولتی این کشور بعد از وقوع انفجار امروز در مرقد امامین عسکریین (ع) با قطع برنامه‌های عادی خود ، مبادرت به پخش سرودهای ملی کردند.

در این سرودها که عموما هنرمندان برجسته این کشور آنها را اجرا می‌کنند بر حفظ وحدت ملی و نفی خشونت مذهبی و گرایش به وطن تاکید می‌شود.

انفجار مرقد امامین عسکریین (ع) در حوالی ساعت ‪ ۹‬به وقت محلی باعث فرو ریختن کامل یکی از چهار گلدسته مرقد این دو امام همام (ع) شده و نیمی از یک گلدسته دیگر نیز فرو ریخته است.

خبر انفجار مجدد در مرقد امامین عسکریین (ع) به سرعت در بین مردم عراق به ویژه شیعیان این کشور پخش شد و موضع گیریها در خصوص آن در حال اوج گرفتن است.

"عبدالکریم خلف" سخنگوی وزارت کشور عراق اعلام کرد که در خصوص انفجارهای امروز تحقیق و تفحص می‌کند.

"صالح الحیدری" رییس هیات اوقاف شیعیان عراق نیز با محکومیت این انفجار بعثی‌ها و تکفیری‌های القاعده را مسوول جنایت امروز دانست.

از طرفی برخی از اهالی سامرا در اظهاراتی، خبر مرکز مشترک امنیتی استان صلاح‌الدین که انفجار امروز را ناشی از اصابت دو گلوله خمپاره به گلدسته های مرقد امامین عسکریین (ع) دانست، تکذیب کردند.

آنها در سخنانی که در برخی از رسانه‌های عراق منتشر شده است گفتند که همزمان با انفجار گلدسته‌های مرقد امامین عسکریین (ع) صدای انفجارهای مهیبی را در سطح شهر شنیده‌اند.

این اهالی افزودند که انفجار ناشی از خمپاره نبوده بلکه بر اثر کار گذاشتن بمب ، دو گلدسته مرقد امامین عسکریین (ع) تخریب شده است .

گزارشها از شهر سامرا حاکیست که اهالی این شهر به شدت از جنایت انفجار امروز به خشم آمده و نیروهای آمریکایی را که مسوولیت امنیت سامرا را بر عهده دارند مورد انتقاد قرار داده‌اند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.