آمریکا: فروش روزانه ۵۴ زن ایرانی در پاکستان برای استثمار جنسی

وزارت خارجه آمریکا: فروش روزانه 54 زن ایرانی در پاکستان برای استثمار جنسی

وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود درباره قاچاق انسان بار دیگر مدعی شد که ایران یکی از کانون های عمده قاچاق انسان در سطح جهان است.Go to fullsize image

 این وزارتخانه در گزارش 2007 خود درباره قاچاق انسان آورده است: ایران در کنار کشورهایی چون الجزایر، گینه استوایی، کره شمالی، سودان، بحرین، عمان، سوریه، برمه، کویت، قطر، ازبکستان، کوبا، مالزی، عربستان و ونزولا بیشترین تخلفات در زمینه قاچاق انسان را مرتکب شده است.

در این گزارش ادعا شده که ایران کشور واردکننده، صادرکننده و محل ترانزیت زنانی است که با هدف استثمار جنسی و کار اجباری قاچاق می شوند.

به ادعای این گزارش، زنان ایرانی به منظور فحشای اجباری در داخل کشور قاچاق می شوند یا برای حل تسویه حساب های شخصی به ازدواج اجباری تن می دهند، در حالی که کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: براساس آمارهای غیردولتی زنان و دختران ایرانی با هدف استثمار جنسی به کشورهایی چون افغانستان، پاکستان، ترکیه، قطر، کویت، امارات، فرانسه، آلمان و انگلیس قاچاق می شوند به نحوی که براساس منابع رسانه ای روزانه 54 زن ایرانی در سنین بین 16 تا 25 سال در پاکستان به فروش می رسند.

این گزارش ادعا می کند که دولت ایران از حداقل استانداردهای حذف قاچاق انسان تبعیت نمی کند و تلاش قابل توجهی در زمینه کاهش این پدیده صورت نداده و گزارشات معتبر نشان می دهد که مسئولان ایرانی معمولا قربانیان قاچاق را با شکنجه، حبس و اعدام مجازات می کنند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین از دولت ایران خواسته است گام های فوری و اساسی برای پیشگیری از مجازات قربانیان قاچاق بردارد و خدمات محافظت از این قربانیان را بهبود بخشد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.