فیش افرادی که برای دریافت سیم‌کارت مراجعه نکنند، باطل می‌شود

فیش افرادی که برای دریافت سیم‌کارت مراجعه نکنند، باطل می‌شود

پس از آن که تعداد کمی از ثبت‌نام کنندگان سیم‌کارت‌های اعتباری دولتی برای دریافت سیم‌کارت خود مراجعه کردند، رییس هیات مدیره‌ی مخابرات ایران اعلام کرد چنانچه افراد تا دو ماه از اعلام واگذاری سیم‌کارت‌های اعتباری در شهر مربوطه برای دریافت سیم‌کارتشان مراجعه نکنند،‌ فیش آن‌ها باطل شده و پس از این تاریخ سیم‌کارت به آن‌ها تحویل داده نمی‌شود.

وفا غفاریان - رییس هیات مدیره‌ی شرکت مخابرات ایران - در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تا کنون یک میلیون و 700 هزار سیم‌کارت اعتباری از سوی شرکت ارتباطات سیار به شرکت پست تحویل داده شده است اما هنوز بسیاری از متقاضیان برای تحویل سیم‌کارت‌های خود به دفاتر خدمات ارتباطی و پست مراجعه نکرده‌اند.

او افزود: این در حالی است که قیمت سیم‌کارت‌های اعتباری در بازار آزاد در حدود 60 هزار تومان است و حتی در برخی از شهرستان‌ها به 90 هزار تومان نیز رسیده است.

غفاریان ادامه داد: با این دو مساله با یکدیگر هم‌خوانی ندارند زیرا از سویی متقاضیانی که سیم‌کارت اعتباری ثبت‌نام کرده‌اند برای دریافت سیم‌کارت خود مراجعه نمی‌کنند و از سوی دیگر در بازار آزاد سیم کارت اعتباری با قیمت بیش‌تر از قیمت دولتی آن خرید و فروش می‌شود؛ این امر چه توجیهی دارد و چرا مردم نمی‌آیند سیم‌کارت‌های خود را تحویل بگیرند تا قیمت سیم‌کارت اعتباری در بازار این گونه روند افزایشی نداشته باشد.

رییس هیات مدیره‌ی شرکت مخابرات ایران، گفت: قرار است به متقاضیانی که سیم‌کارت خود را تحویل نگرفته‌اند، مهلت دهیم اگر تا دو ماه از اعلام واگذاری سیم‌کارت‌های اعتباری در شهر مربوطه برای دریافت سیم‌کارت خود مراجعه نکنند،‌ فیش آن‌ها باطل خواهد شد و پس از این تاریخ به دفاتر خدماتی مراجعه کنند سیم‌کارت به آن‌ها داده نمی‌شود.

او افزود: با این کار تکلیف این سیم‌کارت‌ها مشخص می‌شود و از سوی دیگر متقاضیانی که به سیم کارت اعتباری نیاز دارند اما ثبت نام نکرده‌اند دیگر لزومی‌ نخواهد داشت تا با مبلغ بیش‌تر از قیمت دولتی، سیم‌کارت اعتباری را از بازار آزاد تهیه کنند بلکه می‌توانند با مراجعه به شرکت ارتباطات سیار و ثبت‌نام، سیم‌کارت اعتباری تحویل بگیرند.

غفاریان با اشاره به این که دوباره برای سیم‌کارت‌های اعتباری که متقاضیان برای دریافت آن مراجعه نکرده‌اند پس از پایان یافتن مهلت مورد نظر ثبت‌نام می‌کنیم،‌ تصریح کرد: این سیم‌کارت‌ها آماده‌ی واگذاری است اما مشخص نیست که همزمان با ثبت‌نام تحویل سیم‌کارت هم داشته باشیم، زیرا این نگرانی وجود دارد که در برخی از استان‌ها که تعداد تقاضا بسیار بالاست نتوانیم در همان زمان پاسخگوی تمامی ‌متقاضیان باشیم.

غفاریان در پایان خاطر نشان کرد: در حال برنامه‌ریزی هستیم تقریبا در دو دوره‌، ثبت‌نام سیم‌کارت داشته باشیم و پس از هر ثبت‌نام ظرف یک تا دو هفته سیم‌کارت‌های متقاضیان را تحویل می‌دهیم تا عرضه و تقاضا به هم نزدیک شوند و پس اعلام، واگذاری همزمان خواهیم داشت، چرا که هنوز رفتار تقاضای بازار برایمان کاملا شناخته شده نیست.


+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.