نشست اخراجی‌ها در حوزه هنری متشنج شد

نشست اخراجی‌ها در حوزه هنری متشنج شد

در پی ایجاد تشنج در نشست عصر دیروز «نور، صدا، دوربین، خنده» در حوزه هنری، سیدعبدالجواد موسوی، حسین معززی‌نیا و مسعود ده‌نمکی (از حاضران در این نشست) در این مورد به اظهار نظر پرداختند و ‌نظرات خود را در مورد برخورد طرفین اعلام کردند.* عبدالجواد موسوی: جلسه نقد «اخراجی‌ها» بیشتر شبیه استادیوم آزادی بود
------------------------------------------------------------------------------------------
عبدالجواد موسوی منتقد ادبی حاضر در نشست روز گذشته فیلم اخراجی‌ها، در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس گفت:سعی ما بر این بود که فیلمنامه و ساختار فیلم را بررسی کنیم اما فضای جلسه آن را به سمت و سوی دیگری سوق داد و نشست آنطور که باید برگزار نشد.
وی در ادامه افزود:با توجه به گذشت اکران فیلم و فروکش‌ کردن تب و تاب مخالفین و موافقین، تصور ما بر این بود که می‌توانیم در فضایی آرام، فیلم را بررسی کنیم.قرار بود حسین معززی‌نیا، ساختار فیلم و من زبان طنز (به ویژه ویژگی‌های کلامی آن را) نقد کنم اما متاسفانه این امکان فراهم نشد.
موسوی در واکنش به تشنج رخ داده در این جلسه اظهار داشت: متاسفانه در کشور ما ظرفیت نقدپذیری در بین جامعه،هنرمندان و مسئولین وجود ندارد و همه دوست دارند تعریف و تمجید بشنوند و تحمل نقد راندارند.
در چنین فضایی، هر جلسه نقد و بررسی بیشتر شبیه استادیوم آزادی می‌شود که در آن دو تیم به جان هم می‌افتند و طرفدارانشان کف و سوت می‌زنند.
وی ادامه داد:ما در جلسه نقد اخراجی‌ها با فضایی روبرو بودیم و باید به دو گروه مخالف و موافق تقسیم می‌شدیم، در صورتی‌که وقتی موضوعی را تحلیل می‌کنیم، لزوما نباید موضع مشخصی نسبت به آن داشته باشیم.
این منتقد از ابراز نظر درباره فیلم اخراجی‌ها خودداری کرد و افزود: در این فضای آشفته که راه را برای سوءتفاهم باز می‌کند، ترجیح می‌دهم برای بررسی اخراجی‌ها یکی،دو دهه صبر کنم.

* معززی‌نیا: جو بر علیه ده‌نمکی بود، به نفع او شد!
------------------------------------------------------------
حسین معززی‌نیا منتقد سینما گفت: جو جلسه نقد فیلم برعلیه مسعود ده‌نمکی بود اما کار علی شاه‌حاتمی باعث شد که ایشان محق شود و جو جلسه به نفع ایشان شود.
معززی نیا در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس در مورد اتفاق عصر گذشته نشست حوزه هنری، گفت: من از برگزاری این جلسه بسیار خوشحال بودم چون که حس می‌کردم برای اولین بار می‌شود به دور از حاشیه در مورد خود فیلم اخراجی‌ها صحبت کرد، اما وقتی به این جلسه وارد شدیم و جلسه شروع شد، دیدم که ایشان باز هم جواب‌های درستی به سوالات ما نمی‌دهد و کماکان مشغول جوسازی است.
معززی نیا در ادامه گفت: فضا خود به خود متشنج بود. از سویی، طرفداران ایشان مدام تشویق می‌کردند و کسانی هم که مخالف دیدگاه‌های ایشان بودند از نشنیدن جواب‌های درست ناراحت بودند که در این میان، توهین علی شاه‌حاتمی، اوضاع را به نفع مسعود‌ ده‌نمکی کرد و بعد از آن هم متاسفانه، به مدت ده دقیقه هواداران مسعود ده‌نمکی به داد و فریاد پرداختند و متاسفانه، جو جلسه را کاملا به هم ریختند.
معززی نیا در پایان گفت: متاسفانه شخصیت مسعود ده‌نمکی به گونه‌ای است که همیشه در هر جوی، تشنج ایجاد می‌کند و به جای جواب دادن به سوالات منطقی، حاشیه‌پردازی می‌کند.

* ده‌نمکی: به جای توطئه علیه «اخراجی‌ها»، به سؤال مردم پاسخ دهید
-------------------------------------------------------------------------------------
مسعودده‌نمکی گفت: به جای توطئه علیه «اخراجی‌ها»، به سؤال مردم پاسخ دهید.
مسعود ده‌نمکی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، گفت: از توزیع CD در بهشت زهرا تا آشوب‌آفرینی در جلسه دیشب حوزه هنری، همه نشان از توطئه هایی است که علیه اخراجی‌ها چیده شده و این توطئه‌ها، از سوی کسانی صورت می‌گیرد که می‌خواهند شیرینی استقبال مردم از این فیلم را تبدیل به تلخی کنند، اما من به آنها می‌گویم که کار از کار گذشته و باید این افراد به سوالاتی پاسخ دهند که اخراجی‌ها در سطح جامعه ایجاد کرده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.