تقاضای شخصی بوش از سناتورها پیرامون طرح مهاجرت

تقاضای شخصی بوش از سناتورها پیرامون طرح مهاجرت

جورج بوش رئیس جمهور آمریکا شخصا از اعضای جمهوریخواه مجلس سنای ایالات متحده خواسته تا به طرح جنجالی اصلاح قانون مهاجرت این کشور رأی دهند.
جورج بوش
جورج بوش خواستار اصلاح قانون مهاجرت آمریکا تا پایان سال 2007 است

آقای بوش که برای متقاعد کردن سناتورهای حزب خود به کنگره آمریکا رفته بود، از آنها خواست به رغم اختلاف های موجود در مورد طرح مورد حمایت دموکرات ها و تعدادی از جمهوریخواهان، به آن رأی دهند.

هفته گذشته مخالفت بخشی از جمهوریخواهان با اصلاحات مورد نظر آقای بوش در قانون مهاجرت این کشور مانع به رای گذاشته شدن طرح مورد نظر آقای بوش شد.

این طرح در صورت تصویب، شرایط را برای کنترل بهتر مرزهای آمریکا فراهم می کند و شرایط اقامت قانونی و به دست آوردن تابعیت آمریکایی را برای حدود دوازده میلیون مهاجر غیرقانونی در این کشور مهیا می کند.

موضوع مهاجران غیرقانونی در آمریکا یکی از موضع های بحث برانگیز در این کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور است.

آقای بوش خواستار اصلاح قانون مهاجرت این کشور تا پایان سال است و این موضوع یکی از معدود موضوع های مورد توافق او با اکثریت دموکرات کنگره است.

طبق اصلاحات مورد نظر آقای بوش، مهاجران غیرقانونی در این کشور می توانند با پرداخت جریمه پنج هزار دلاری، ویزای موقت ولی تجدیدپذیر اقامت در آمریکا را دریافت کنند و بر مبنای امتیازبندی بر اساس تحصیلات، آشنایی به زبان انگلیسی و تخصصی که دارند، تابعیت این کشور را به دست می آورند.

این طرح همچنین استخدام هجده هزار مرزبان جدید برای استقرار در مرز مکزیک را ممکن می کند.

مخالفان جمهوریخواه این طرح، آن را به معنی اعطای عفو به مهاجران غیرقانونی و سخت کردن شرایط بازار کار برای کارگران آمریکایی می دانند.

در این حال در صورت تصویب اصلاحات قانون مهاجرت آمریکا در سنا، این طرح باید در مجلس نمایندگان نیز به رای گذاشته شود که پیشبینی می شود در این مجلس نیز با مخالفت مواجه شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.