نقض حکم حبس ده ساله نوجوان آمریکایی

نقض حکم حبس ده ساله نوجوان آمریکایی

یک قاضی در ایالت جورجیای آمریکا با رای خود، حکم 10 سال زندان نوجوانی را نقض کرده که به جرم ارتباط جنسی با دختری 15 ساله تا به امروز دو سال را در زندان گذرانده است.
جنالو ویلسون
جنالو ویلسون، جوان بیست و یک ساله ای که به اتهام سو استفاده جنسی از یک نوجوان 15 ساله در زندان است

جنالو ویلسون که امروز بیست و یک ساله است در سال 2005 زمانی به 10 سال زندان محکوم شد که فیلم ویدئویی ارتباط جنسی اش با این دختر 15 ساله به دادگاه رسید .

این حکم، از آنجا که دختر نوجوان رضایت خود را از داشتن رابطه جنسی با جنالو اعلام کرده بود و در عمل سوء استفاده به عنف محسوب نمی شد جنجال بسیاری آفرید و عده ای از شناخته شده ترین شخصیت های آمریکا از جمله جیمی کارتر رییس جمهوری سابق این کشور را به واکنش و هواداری از نوجوان محکوم واداشت.

قاضی توماس از دادگاه عالی جورجیا در حکم خود آورده محکومیت جنالو به ده سال زندان ظالمانه بوده چرا که تنها یک سال بعد از اجرای حکم زندان او تمامی اتهام های مشابه به مجازات حد اکثر 12 ماه حبس محکوم می شوند و جنالو تا به امروز دو سال است که زندانی است.

با حکم قاضی دادگاه عالی جورجیا جرم جنالو ویلسون تنها تخطی از قانون است که به خاطر آن تنها به 12 ماه زندان محکوم می شود.

با این همه اگر چه طول زمانی که جنالو ویلسون تا به امروز در زندان بوده این محکومیت 12 ماهه را می پوشاند اما حکم دادگاه عالی هم منجر به آزادی او نشده چرا که دادستان عالی جورجیا اعلام کرده نسبت به این حکم تقاضای استیناف خواهد کرد.

اسکات سمراو، وکیل پرونده های جنایی در ایالت جورجیا می گوید این پرونده به یک پرونده سیاسی تبدیل شده و بعید است که دادگاه عالی در جواب به استیناف حکم دادگاه بدوی را تایید کند.

به پیش بینی او به احتمال زیاد حکم قاضی توماس پذیرفته می شود و جنالو نهایتا آزاد خواهد شد.

علیرغم جنجالی که این پرونده به پا کرده ، اسکات سمراومی گوید این حکم تقریبا هیچ تاثیری بر قانون جورجیا نخواهد داشت چرا که محدود به همین پرونده خاص و شرایط آن می شود.

به گفته آقای سمراو تنها اگر شخصی با شرایط کاملا مشابه جنالو و ویژگی های خاص پرونده اش در جورجیا به زندان محکوم شده باشد، که بسیار بعید است، می تواند با استناد به این حکم، محکومیت خود را نسخ کند .

در هر حال تا زمانی که نظر نهایی دادگاه عالی مشخص شود، جنالو که زمانی از شاگردان ممتاز و ستاره مسابقات ورزشی دبیرستانش بوده پشت میله های زندان باقی خواهد ماند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.