جواد لاریجانی: هاله اسفندیاری آزاد می شود

جواد لاریجانی: هاله اسفندیاری آزاد می شود

وی اتهامات وارده به هاله اسفندیاری، مدیر برنامه خاورمیانه در مرکز بین المللی ویلسون را "جدی" دانست اما ابراز خوشبینی کرد وضعیت وی به زودی "حل و فصل" شده و قادر به بازگشت به خانه خود باشد. وی افزود: به من اطمینان داده اند که خانم "اسفندیاری" در سلامت به سر می برد و به خوبی با وی رفتار شده است.
یک مقام ارشد ایرانی از احتمال آزادی هاله اسفندیاری، عضو موسسه "ویلسون" واشنگتن طی هفته های آینده خبر داد.

"محمد جواد لاریجانی"، مشاور بین الملل و حقوق بشر رییس قوه قضائیه ایران در گفت و گو با شبکه فاکس نیوز آمریکا اظهار داشت: خانم هاله اسفندیاری که به اتهام جاسوسی در بازداشت ایران به سر می برد، احتمالا طی هفته های آینده آزاد خواهد شد.

وی اتهامات وارده به هاله اسفندیاری، مدیر برنامه خاورمیانه در مرکز بین المللی ویلسون را "جدی" دانست اما ابراز خوشبینی کرد وضعیت وی به زودی "حل و فصل" شده و قادر به بازگشت به خانه خود باشد.

برادر دکتر علی لاریجانی (دبیرشورای عالی امنیت ملی) که در دفتر کاری خود با خبرنگار فاکس نیوز مصاحبه می کرد، افزود: (مسئولان) به من اطمینان داده اند که خانم "اسفندیاری" در سلامت به سر می برد، به خوبی با وی رفتار شده و در آینده نزدیک امکان دسترسی به وی میسر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تصور می کنم که این مساله ظرف حداکثر یک تا دو هفته آینده حل خواهد شد و وی آزاد می شود.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که" اسفندیاری" به اتهام جاسوسی و تلاش برای تشکیل شبکه های براندازی نظام در بازداشت به سر می برد.

در همین حال یک مقام ارشد اطلاعاتی ایران نیز در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز در خصوص پرونده "اسنفدیاری" شرکت کرد اما حاضر به ارایه توضیح درباره آزادی وی نشد.

"اسفندیاری" که در ماه می برای دیدار خانواده خود به تهران سفر کرده بود روز هشتم می دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.

مقامات ایرانی وی را به تلاش برای براندازی دولت جمهوری اسلامی متهم کرده اند و از زمان دستگیری وی تاکنون نهادها و شخصیت های فراوانی به ویژه در آمریکا خواهان آزادی این آمریکایی ایرانی تبار شده اند.

 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.