وزیر کشور حکم شهردار تهران را امضا کرد

وزیر کشور حکم شهردار تهران را امضا کرد

حکم رسمی انتصاب شهردار تهران بیش از سی روز پس از انتخاب وی به این سمت صادر شده است.
محمد باقر قالیباف
قالیباف برای چهار سال دیگر در سمت شهردار تهران ابقا شده است

روز سه شنبه، 12 ژوئن، گزارش شد که مصطفی پورمحمدی، وزیر کشور، حکم انتصاب محمد باقر قالیباف را که در روز 9 مه با کسب اکثریت آرای اعضای شورای شهر تهران به سمت شهردار پایتخت انتخاب شده بود در ساعات پایانی روز دوشنبه امضا کرده است.

بر اساس قوانین ناظر بر فعالیت شوراهای شهر، شهرداران شهرهای ایران توسط اعضای شورای شهر انتخاب می شوند ولی احکام انتصاب آنها باید به امضای مقامات دولتی برسد.

در مورد مراکز استان ها و شهرهای دارای بیش از دویست هزار جمعیت، حکم شهردار توسط وزیر کشور و در سایر شهرها این حکم توسط استاندار صادر می شود.

آقای قالیباف که از سپتامبر سال 2005 سمت شهردار تهران را در دست داشت، با موفقیت در سومین دور رای گیری در انتخابات شهردار تهران در این سمت ابقا شد.

در آخرین دور رقابت برای انتخاب به سمت شهردار تهران، آقای قالیباف توانست بر رسول خادم، عضو شورای شهر، پیروز شود.

مصطفی پورمحمدی
پورمحمدی حکم شهردار را سی و چهار روز پس از انتخاب وی امضا کرد


آقای قالیباف از جمله نامزدهای شرکت کننده در انتخابات ریاست جمهوری سال 2005 نیز بود که در برابر محمود احمدی نژاد و سایر نامزدها به رقابت پرداخت اما به دور نهایی رای گیری راه نیافت.

خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا - در گزارش مربوط به امضای حکم شهردار تهران افزوده است که این حکم در ساعات پایانی روز دوشنبه به امضای وزیر کشور رسید.

این خبرگزاری می نویسد که امضای حکم پس از آن صورت گرفت که اعضای شورای شهر خواستار اقدام سریع وزیر کشور در این مورد شدند و سخنگوی شورا ادامه کار شهردار بدون داشتن حکم رسمی را به زیان شهر تهران دانسته بود.

به گفته ایسنا، سخنگوی شورای شهر تهران گفته بود که احتمالا لازم است اعضای شورا در این زمینه با مقامات وزارت کشور جلسه ای تشکیل دهند.

پیشتر، خبرگزاری فارس به نقل از آقای قالیباف گزارش کرده بود که تاخیر در صدور حکم وی خللی در کارهای شهرداری ایجاد نکرده است و لازم است حکم بر روال قانونی خود صادر شود.

این خبرگزاری از قول معاون حقوقی و پارلمانی وزیر کشور گزارش کرده است که حکم شهردار تهران پس از طی مراحل اداری در ساعات پایانی روز دوشنبه به دفتر وزیر کشور رسید و امضا شد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.