دلیل لغو بازی فوتبال زنان ایران از زبان شهردار برلین

دلیل لغو بازی فوتبال زنان ایران از زبان شهردار برلین

شهردار برلین و رییس حکومت ایالتی این شهر "کلاوس وورایت " روز پنجشنبه 7 ژوئن در برابر مجلس ایالتی برلین اظهار داشت که ایران مانع برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی زنان فوتبالیست ایران شده است. وی گفت، ایران نخواست این بازی دوستانه برگزار شود ، چرا که ما حاضر نشدیم تظاهراتی را که قرار بود کنار استادیوم برگزار شود ممنوع اعلام کنیم.


زنان فوتبالیست ایرانی. شینهوا

پیش از این مقامات ایرانی علت سفر نکردن تیم ملی فوتبال زنان را به برلین "اشکالات فنی" اعلام کرده بودند .

چنانکه گفته می‌شود همزمان با برگزاری این دیدار، سازمان نوپایی به نام "زنان علیه بنیاد گرایی" قصد داشت در کنار استادیوم تظاهرات کند. این سازمان در فراخوانی که منتشر کرده بود با اعضای تیم ملی زنان ابراز همبستگی نموده بود و در نظر داشت نسبت به "اوج گرفتن سرکوب‌های خشونت‌بار خیابانی و نقض حقوق بشر در ایران" اعتراض کند.

یکی از سخنگویان این نهاد در گفت و گو با رادیو مولتی کولتی گفته بود که ما با زنان ورزشکاری که با تلاش های پیگیرشان تا به اینجا رسیده‌اند مشکلی نداریم و نمایشگاه عکس هم پیش از برگزاری مسابقه بر پا می شود و خود ما به صورت فردی برای تماشای مسابقه و تشویق بازی کنان به استادیوم می رویم.باشگاه ورزشی کرویتس برگ اعلام کرد که فکسی از فدراسیون فوتبال ایران دریافت کرده با ذکر چند تاریخ مشخص برای برگزاری مسابقه، و ابراز امیدواری کرد که بازی در آیندۀ نزدیک و حداکثر تا اواسط ژوئیه برگزار شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.