تغییر فرمانده نظامی شمال غرب کشور

تغییر فرمانده نظامی شمال غرب کشور

فرماندهی نظامی شمال غرب ایران، تغییر یافت.

 سردار رستگاه پناه، فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا، امروز جای خود را به سردار استوار می دهد.

سردار استوار، فرمانده قرارگاه حضرت ابوافضل (ع) استان فارس بوده است .

در ماه های اخیر، گروه تروریستی پ.ک.ک و شاخه ایرانی آن "پژاک"، تحرکات گسترده ای را در آذربایجان غربی و منطقه کردستان آغاز کرده و توانسته اند تعدادی از فرماندهان و افسران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به شهادت برسانند.

در اسفند سال گذشته، سردار سعید قهاری فرمانده لشکر 3 نیروی مخصوص شهدا (که تحت فرماندهی قرارگاه حمزه است) به همراه سردار حنیف درستی فرمانده تیپ 2 اباعبدالله (ع) خوی به شهادت رسید.

متعاقب آن و در یک عملیات دیگر، گروه تروریستی پ ک ک، با اجرای عملیات کمین، توانست فرمانده جدید تیپ 2  این لشکر سردار طالعی و معاونت اطلاعات آن سرهنگ ابراهیمی وچند افسردیگر سپاه را به شهادت برساند.

هر چند در ماه های اخیر، متقابلا نیروهای تحت امر قرارگاه حمزه توانسته اند ضربات سنگینی به "پ ک ک" وارد کنند و حتی دکتر "آفات" نفر دوم پ ک ک و نائب رییس کنگره این گروه تروریستی را نیز در نزدیکی ارومیه به هلاکت برسانند ولی گویا مسوولان ارشد نظامی و امنیتی کشور به این نتیجه رسیده اند که با انجام تغییراتی در راس فرماندهی نظامی شمال غرب کشور، سطح امنیتی منطقه را ارتقا دهند.

قرارگاه حمزه سیدالشهدا، فرماندهی نظامی شمال غرب کشور را به عهده دارد و اولین فرمانده این قرارگاه، شهید محمد بروجردی بود.

سردار همت، سردار شهید احمد کاظمی و سردار شوشتری از دیگر فرماندهان این قرارگاه استراتژیک بوده اند.

گفتنی است مراسم تودیع و معارفه سرداران رستگاه پناه و استوار هم اکنون با حضور سردار رحیم صفوی فرمانده کل سپاه پاسداران در ارومیه در حال برگزاری است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.