از پرویز پرستویی در شیراز تجلیل شد

از پرویز پرستویی در شیراز تجلیل شد

طی مراسمی از سوی کانون فرهنگی هنری سپهر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از پرویز پرستویی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون کشور در شیراز تجلیل شد.

پرستویی پس از دریافت تندیس و لوح تقدیر خود گفت : من تاکنون جوایز و هدایای بسیار زیادی دریافت کرده‌ام اما این با ارزش‌ترین جایزه‌ای است که تاکنون گرفته‌ام.

وی که‌به شدت ازسوی حاضرین در سالن مورد تشویق قرارگرفت افزود:نمی توانم در مقابل این همه لطف و ابراز احساسات شما چیزی بگویم و فقط از اینکه امشب و در جمع مردم خوب و خونگرم شیراز هستم احساس بسیار خوبی دارم.

پرستویی گفت : حمایت شما مردم است که ما را تشویق به ادامه کار و ارائه نقشهای مختلف می‌کند و امیدوارم که بتوانم همواره در خدمت شما عزیزان باشم.

پرویز پرستویی در دوم تیرماه ۱۳۳۴در همدان متولد شد و دارای مدرک درجه یک هنری است.

وی فعالیت هنری خود را در مراکز خانواده ، خانه‌های جوان و کانون پرورش فکری‌کودکان و نوجوانان زیر نظر "بهزاد فراهانی" با نمایش "ماجرای    

" پرویز پرستویی به دعوت کانون فرهنگی هنری سپهر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به این شهر آمده است... "

او بازی در سینما را در سال ۱۳۶۲با ایفای نقش در فیلم "دیار عاشقان" به کارگردانی "حسن کاربخش" تجربه کرد.

در کارنامه هنری پرستویی سیمرغ بلورین شانزدهمین جشنواره فیلم فجر به خاطر بازی در فیلم " آژانس شیشه‌ای" به کارگردانی "ابراهیم حاتمی کیا" و سیمرغ بلورین بیست و سومین جشنواره فیلم فجر به خاطر بازی در فیلم "بید مجنون" به کارگردانی "مجید مجیدی" دیده می‌شود.

از مهمترین آثار سینمایی این هنرمند می‌توان به فیلمهای "به نام پدر"، "بید مجنون"، "دیوانه‌ای از قفس پرید"، "آب و آتش"، "آژانس شیشه‌ای"، "عشق شیشه‌ای"، "مرد عوضی"، "لیلی با من است"، "آدم برفی" و غیره اشاره نمود.

پرویز پرستویی پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران در شیراز گفت : در ابتدای ورود به عرصه بازیگری قرار بود تنها در تئاتر کار کنم و ضرورتی برای حضور در سینما وجود نداشت اما شرایط فعالیت و بازی در عرصه تئاتر مناسب نیست.

وی افزود : در حال حاضر که شاهد فعالیت من در سینما هستید باید بگویم که یک اتفاق باعث شد که وارد عرصه سینما شوم و ولع و شتابی برای کار کردن در سینما نیز ندارم.

پرستویی اظهار داشت: امروز علاوه بر تهران شاهد رکود هنر تئاتر در سایر شهرستانهای کشور نیز هستیم و اگر شرایط خوبی بر تئاتر حاکم شود باز ترجیح می‌دهم تئاتر کار کنم.

وی ضمن بیان این مطلب که مسائل مالی در عرصه بازیگری برای من در درجه دوم اهمیت قراردارد ، افزود: تئاتر برای من دنیای ویژه‌ای است و در آن جای فعالیت و تنوع کاری بیشتر وجود دارد من نمی‌توانم آن را با سینما مقایسه کنم.

وی اضافه کرد : من سینما را با نگاه به تئاتر کار می‌کنم و به دنبال سینمای صرفا تجاری نرفته و نخواهم رفت.

پرستویی     

  " این کانون در راستای گسترش و ترویج فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و برای جذب مشارکت و حضور هنرمندان و نخبگان همه ساله از چهره‌های موفق و بنام کشور تجلیل می‌کند... "

سپس به نقش تماشاگران در موفقیت یک اثر اشاره کرد و گفت: من هیچگاه نتوانسته‌ام تماشاگر را در انتخاب یک فیلم نادیده بگیرم و باید به تماشاگر عقیده و نظر او احترام گذاشت.

وی اظهار داشت : یکی از دغدغه‌های همیشگی من این بوده زمینه‌ای فراهم شود تا جوانانی که علاقه مند به بازیگری هستند بتوانند استعدادهای خود را نشان بدهند.

وی افزود: البته من به اکثریت این آموزشگاههای بازیگری اعتقادی ندارم و بارها به مسوولان نیز انتقاد کرده‌ام که چرا با صدور مجوزهای پی در پی زمینه را برای رشد چنین آموزشگاههایی فراهم می‌کنند.

این بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون در خصوص مشکلات و موانع پیش رو در عرصه بازیگری گفت: علاوه بر کمک و مساعدت مسوولان که بحثی جداگانه است بنده معتقدم که اگر کسی قرار است کار کند از هر جای ایران که باشد می‌تواند خود را پیدا کند و به موفقیت برسد.

وی اضافه کرد: بسیاری از کسانی که وارد عرصه و دنیای بازیگری می‌شوند عطش دیده شدن دارند و می‌خواهند بدون هیچگونه رنج و سختی تنها در قاب تلویزیون یا بر پرده سینما دیده شوند.

او افزود: بازیگری کاری نیست که در آن گدایی کنی و با التماس و خواهش بخواهی یک نقش به شما بدهند بلکه باید کاری کنید که شما را انتخاب کنند و به دنبال شما بیایند.

وی در خصوص نقشهای هنری که تاکنون ایفا کرده است ، گفت: با وجود اینکه تمام نقشهایی را که ایفا کرده‌ام را دوست دارم اما بازی در بعضی نقشها یک تاثیر خاصی بر بازیگر می‌گذارد و بیشتر با آنها انس می‌گیرد.

پرستویی افزود: کاری را که انتخاب می‌کنم اگر یک جمله به‌من اضافه نکند و چیزی از آن نیاموزم معتقدم که هیچ کاری نکرده‌ام.

پرویز پرستویی به دعوت کانون فرهنگی هنری سپهر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به این شهر آمده است.

این کانون در راستای گسترش و ترویج فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و برای جذب مشارکت و حضور هنرمندان و نخبگان همه ساله از چهره‌های موفق و بنام کشور تجلیل می‌کند.

 پرویز پرستویی - Parviz Parastuee

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.