وعده‌های سکسی در انتخابات سنای بلژیک

وعده‌های سکسی در انتخابات سنای بلژیک

انتخابات مجلس سنای بلژیک امروز، دهم ژوئن، با حضور احزاب سنتی برگزار شد. ناظران پیش‌بینی می‌کنند که احزاب میانه‌رو در این انتخابات به پیروزی برسند. با اینهمه، از مدتی قبل در کنار تبلیغات کارزارهای انتخاباتی احزاب مختلف، تابلوهای تبلیغاتی حزب جنبش اعتراض مستقل NEE به شدت توجه بسیاری را به خود جلب کرده بود.

در حالی که احزاب دیگر وعده‌هایی چون حل مشکلات بیکاری و ایجاد 200 هزار شغل یا حل موضوع مهاجران و غیره را داده‌اند، تانیا دروو (Tania Derveaux)، نامزد این حزب برای نمایندگی مجلس سنای این کشور وعده شگفت‌انگیز 400 هزار سکس دهانی را به رأی‌دهندگانش می داد. این شیوه شگفت‌انگیز کسب رأی با سروصدای فراوانی نه تنها در بلژیک بلکه در سراسر اروپا و جهان روبرو شده است.

روزنامه واشنگتن پست چندی پیش در وبلاگش مطلبی در این‌باره نوشت: "تبلیغات NEE که وعده سکس دهانی را به رأی‌دهندگان می‌دهد، تبلیغات سنتی احزاب قدیمی این کشور را به سخره گرفته است."

در همان روزهای نخست هزاران نفر به وب سایت حزب "نه"(NEE ) مراجعه کردند و فرم مربوط به درخواست سکس دهانی با تانیا دروو را پر کردند. بسیاری از مردان خوش‌باور حتی یک لحظه هم این موضوع به ذهن‌شان خطور نکرد که این فقط یک جوک و سلاحی است برای دست انداختن و خرابکاری در تبلیغات سیاسی سایر احزاب سنتی بلژیک.

برخی از رسانه‌ها و روزنامه‌های بین‌المللی که توجه‌شان به شدت به این تبلیغات منحصر به فرد جلب شده بود، به خیال‌پردازی‌های ابلهانه‌ای درباره چگونگی اجرای این وعده پرداختند و مثلا «سان» چاپ لندن نوشت اگر تانیا دروو بخواهد با همه این 400 صد هزار مرد سکس دهانی داشته باشد باید روزی هفت ساعت و مدت یک سال و نیم را به این کار اختصاص دهد.

در فرمی که در سایت حزب «نه» منتشر شده است آمده است که تانیا دروو تنها با افراد بالای هجده سال، مجرد و سالم و به مدت پنج دقیقه سر و کار خواهد شد و هر گونه تقاضای اضافی از سوی این مردان سبب قطع ارتباط خواهد شد!

آن چنان که انتظار می‌رفت هجوم به وب سایت NEE آن‌چنان شدید بود که در مدت یک هفته میزان بازدیدکنندگان سایت این حزب از میزان بازدیدکنندگان سایت حزب کارگر بریتانیا و کاخ سفید فزونی یافت که از نظر بسیاری از کارشناسان نشان از زودباوری اغلب مردان در گوشه و کنار جهان و به ویژه اروپا دارد.

در بلژیک شرکت در انتخابات تقریبا اجباری تلقی می‌شود و جزء وظیفه شهروندی اتباع این کشور به شمار می‌رود. به این ترتیب تانیا دروو امیدوار است تا با به استهزا کشیدن و زیر سوال بردن قدرت احزاب سنتی در سنای بلژیک، اعتراض تازه‌ای به وضعیت سیاسی حاضر در بلژیک و سیاست‌های راست روانه دولت را با شعار "نه" سازمان دهد.

حزب «نه» و تانیا دروو پیشاپیش گفته اند که نه تنها درصورت دستیابی به کرسی در مجلس نمایندگان از ورود به این مجلس سربازخواهند زد بلکه هیچگونه مشارکتی در قدرت سیاسی را نمی‌پذیرند. این سیاست قدرت گریزی و تبلیغات سکس-آنارشی حزب «نه» با درخواست آنان از رای‌دهندگان برای نوشتن "نه" بر روی برگه‌های انتخاباتی همراه شده است.

ماجرای استهزای انتخابات امروز بلژیک توسط حزب «نه» در شماری از وبلاگ‌ها و سایت‌های ایرانی هم با ابراز شگفتی منعکس شده است اما به نظر می‌رسد که نویسندگان آنها متوجه ماهیت تمسخرآمیز این تبلیغات انتخاباتی نشده‌اند و اغلب از دیدگاهی مردانه، تخیلات جنسی خود را با سیاست درهم آمیخته‌اند.

کاندیداهای انتخابات در سراسر جهان از جمله ایران و اغلب مردان، از زنان برای پیشبرد مقاصد تبلیغاتی خود سود می‌جویند و همواره در هنگام انتخابات زنان را به فروشنده کالاهای سیاسی خود بدل می‌کنند، حال تانیا دروو با شجاعت و بی‌پروایی این سودجویی جنسی از زنان را به تمسخر کشیده است تا به ابتذال سواستفاده جنسی از زنان در کارزار تبلیغات سیاسی احزاب سنت‌گرا تودهنی زده باشد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.