شمخانی: کشورهای همراه آمریکا در حمله را هدف می‌گیریم

شمخانی: کشورهای همراه آمریکا در حمله را هدف می‌گیریم

گزارشگر دیفنس نیوز در تهران از دریا دار شمخانی نقل می‌کند که اگر آمریکا به ایران حمله کند، ایران "اهداف ویژه‌ای" را در کشورهای عربی خلیج فارس که به این حمله کمک کرده‌اند، هدف قرار خواهد داد.Go to fullsize image

این نشریه دفاعی به نقل از وزیر دفاع پیشین و رییس کنونی مرکز تحقیقات استراتژیک ایران گزارش می‌دهد که تحریکات نظامی آمریکا برای تمامیت ایران را تهدید می کند اما "بیشتر کسانی که از گزینه جنگ سخن می‌گویند به خوبی می‌دانند که ایران از ظرفیت مواجهه با این گزینه برخوردار است".

این نشریه دفاعی به نقل از علی شمخانی آورده است: "اظهارات برخی از کشورهای عربی که می‌گویند برنامه هسته‌ای ایران خطر زیست‌محیطی دارد و می‌تواند به مسابقه تسلیحات اتمی دامن بزند، در راستای مشروعیت‌بخشی به تجاوز به ایران است".


نیوز دیفنس از قول وزیر دفاع محمد خاتمی اضافه می کند: "همه حرف‌هایی که درباره اختلاف شیعه- سنی، بلندپروازی‌های توسعه‌طلبانه و سلطه‌جویانه ایران زده می‌شود، درو‌غ‌هایی است که از سوی آمریکا و اسراییل برای جلب پشتیبانی منطقه‌ای و مشروعیت‌بخشی به حمله نظامی به ایران صورت می‌گیرد".

گزارشگر دیفنس ‌نیوز همچنین آورده است که به عقیده شمخانی ایران بسیاری از تحرکات آمریکا را در منطقه با مانع مواجه ساخته است و بر نفوذ خود در افغانستان عراق و لبنان و سرزمین‌های فلسطینی افزوده است.

در همین حال سردار ذوالقدر، جانشین وزیر کشور، نیز نسبت به حمله آمریکا به ایران هشدار داد و اظهار داشت تمام پایگاه‌های آمریکا در منطقه زیر برد سلاح‌های ایران است.

محمدباقر ذوالقدر در بازدید از سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: "ایران در طول 28 سال اخیر همه‌ی اقتدار و هیمنه‌ آمریکا را به بازی گرفته و امروز تمام پایگاه‌های آمریکا در منطقه زیر برد سلاح‌های متوسط ماست. امروز اگر کوچک‌ترین خللی در امنیت منطقه و تنگه‌ هرمز و خلیج فارس رخ دهد، قیمت نفت در آن واحد، به بشکه‌ای 250 دلار خواهد رسید و این برای کشورهای اروپایی و آمریکا مرگ اقتصادی و امنیتی را در پی خواهد داشت".

وی افزود: "ممکن است شروع یک شرارت در دست آمریکا باشد اما ادامه و خاتمه‌ آن دیگر در دست او نیست".

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.