آخرین جزئیات کنکور ‌‌٨٦ تعیین و تشریح شد

آخرین جزئیات کنکور‌‌٨٦ تعیین و تشریح شد

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام تعیین جزییات کنکور 86 در سازمان، اظهار کرد: آزمون سراسری سال 86 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور با شرکت بیش از یک میلیون و 500 هزار داوطلب طی روزهای پنجشنبه هفتم، جمعه هشتم و شنبه نهم تیرماه برگزار می‌شود.

دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کنکور سال 1386 دانشگاهها با شرکت یک میلیون و 565 هزار و 405 داوطلبان در 403 حوزه اصلی امتحانی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه کارت ورود به جلسه داوطلبان نیز در روزهای دوشنبه و سه شنبه چهارم و پنجم تیر ماه توزیع خواهد شد، اظهار کرد: تعداد واقعی داوطلبان کنکور امسال یک میلیون و 298 هزار و 474 نفر می‌باشد اما از آنجا که داوطلبان می‌توانستند علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود در گروه‌های آزمایشی زبان و هنر نیز شرکت کنند، کنکور 86 با 5/1 میلیون داوطلب برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه آزمون سراسری سال 86 در چند حوزه خارج از کشور نیز برگزار می‌شود اظهار کرد: کشورهای کویت، امارات، قطر، ژاپن، آلمان و انگلیس از کشورهایی هستند که کنکور سراسری در این کشورها نیز برگزار خواهد شد.

معاون سازمان سنجش در خاتمه با بیان اینکه آزمون سراسری سال جاری نسبت به سالهای گذشته تغییری نداشته است اظهار کرد: تنها تغییر کنکور 86 تاثیر 15 درصدی معدل داوطلبان در نمره کل آزمون سراسری است که این میزان طی سالهای آینده افزایش خواهد یافت.

 

 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.