حکم اعدام در انتظار برخى از اراذل و اوباش

حکم اعدام در انتظار برخى از اراذل و اوباش

نیروى انتظامى و قوه قضائیه با افراد شرور و کسانى که با قداره کشى و شرارت به صورت سازمان یافته و یا فردى براى افراد بویژه خانواده ها ایجاد ناامنى مى کنند، به صورت ویژه برخورد مى کند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسى معاون اول قوه قضائیه دیروز در نشست خبرى سومین همایش مشترک نیروى انتظامى و قوه قضائیه با بیان این که برخورد با ناامن کنندگان جامعه که در برخى موارد با انتشار فیلم هاى خصوصى، امنیت افراد را تهدید مى کنند، باید اهمیت ویژه اى داشته باشد، اظهار کرد: پرونده این افراد در دادسرا، بازپرسى و دادیارى در دادگاه مورد تجدیدنظر قرار گرفته و بر این اساس شعبات ویژه اى براى بررسى پرونده هاى مربوط به اخلالگران در امنیت اجتماعى تشکیل شده است.

رئیسى با اشاره به پیگیرى نحوه تعامل قوه قضائیه و نیروى انتظامى و بررسى راهکارهاى ارتقاى امنیت اجتماعى براى پیشبرد مناسب تر این طرح ها، خاطرنشان کرد: در این نشست، دادستان هاى مراکز استان ها، فرماندهان نیروى انتظامى و قوه قضائیه در بحث امنیت اجتماعى پیگیرى هاى لازم را صورت داده و اقدامهاى انجام شده در بحث امنیت اخلاقى و امنیت اجتماعى به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر در جامعه را بررسى کردند.

معاون اول قوه قضائیه افزود: همه عوامل و جریانات مخل امنیت که در جامعه ایجاد ناامنى مى کنند، باید مورد برخورد عوامل انتظامى و قضایى قرار گیرند و در این میان تداوم امنیت اجتماعى نیز در گرو سهیم شدن بخش هاى مسئول در حوزه امنیت اجتماعى است. معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به پرسشى مبنى بر این که «اعلام شده است حکم شمارى از اراذل و اوباش مفسد فى الارض است» اظهار داشت: برخى مصادیق در مورد شرارت ها وجود دارد که فردى شرور اقدام به تجاوز به عنف کرده است، از این رو پرونده پس از رسیدگى در دستگاه قضایى بررسى شده و مصداق مفسد فى الارض براى فرد مجرم صادر مى شود؛ البته این حکم در دادگاه بدوى و دیوان عالى کشور صادر مى شود.

وى افزود: در این موارد، برخورد قضایى عبرت آمیز بوده و بدون هیچ گونه اغماضى صورت مى گیرد، چرا که مجازات افرادى که جرایم ارتکابى شان در حد فساد فى الارض باشد، قطعاً بسیار سنگین است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.