رضا پهلوی: رژیم سابق اشتباه کرد

رضا پهلوی: رژیم سابق اشتباه کرد

فرزند آخرین پادشاه ایران با حمله احتمالی اسرائیل به ایران مخالفت کرد.Go to fullsize image

 رضا پهلوی در گفت و گو با روزنامه اسرائیلی هاآرتص" تهدیدات محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران درباره نابودی اسرائیل را بسیار جدی دانست اما تاکید کرد که اسرائیل باید از حمله به ایران خودداری کند.

وی افزود: آن (حمله) چیزی نیست که باعث هراس رژیم شود، آنچه رژیم را می ترساند مخالفت ها از داخل است که باید تقویت شود. یک حمله از خارج می تواند اختیار کامل برای انجام هرگونه اقدامی را به این رژیم بدهد و حتی به بیداری ملی گرایی منجر شود.

رضا پهلوی که در حاشیه برگزاری یک گردهمایی از عوامل مخالف رژیم ایران در پراگ، پایتخت جمهوری چک، سخن می گفت، اضافه کرد: معتقد نیستم که رژیم سابق هیچگونه اشتباهی مرتکب نشده بود اما شما باید شرایط آن زمان را به خاطر آورید، آن روزها، ایام جنگ سرد بود و این احساس در ایران وجود داشت که اتحاد شوروی می خواهد ما را به کشور دست نشانده خود تبدیل کند. می توانم درک کنم که چرا مردم به سمت انقلاب رفتند .

فرزند شاه مخلوع ایران که در تلاش برای مطرح کردن خود است ، در پاسخ به این سؤال که آیا وی از بازگشت نظام شاهنشاهی به ایران حمایت می کند، گفت: مردم خود تصمیم خواهند گرفت. در واقع یکی از گزینه ها "سلطنت مشروطه (پارلمانی)" است که متناسب با خلق و خوی مردم ماست. در جوامع ناهمگن، سلطنت نماد همبستگی و اتحاد است.

رژیم سلطنتی در انقلاب 57 توسط مردم ایران سرنگون شد .

رضا پهلوی ادامه داد: وی از مواضع اخیر رهبران غربی به ویژه اظهارات رییس جمهوری جدید فرانسه درباره ایران احساس دلگرمی کرده است.

رییس جمهور فرانسه اخیراً گفته است که باید از دستیابی ایران به فناوری هسته ای جلوگیری کنیم .

پهلوی مدعی شد:  فشار بیشتری باید به رژیم وارد شود، از طریق تحریم هایی که بدون آسیب رساندن به شهروندان به سیستم ضربه می زند. ایرانی ها باید متقاعد شوند که جهان به حد کافی جدی است که آنها را در طول مسیر تنها نگذارد.
وی البته توضیح نداد چه تحریمی وجود دارد که مردم ایران را متضرر نکند .

 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.