تازه داماد در انتظار مرگ

تازه داماد در انتظار مرگ

حکم مرگ تازه داماد که ۲۵ روز بعد از مراسم عروسى، برادرزن خود را با ضربات کارد به قتل رساند، از سوى قضات دادگاه کیفرى استان تهران صادر شد.

در ابتداى جلسه محاکمه مرد ۲۴ ساله که دیروز در شعبه ۷۱ دادگاه کیفرى استان تهران برگزار شد، «صفر خاکى» نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست گفت: ۲۴ مهر سال گذشته «نجف على» به خاطر اختلاف هاى خانوادگى پشت در خانه پدرزنش به کمین نشست و به محض خارج شدن برادرزنش، به او حمله کرد و با وارد کردن ۱۰ ضربه چاقو، او را به قتل رساند.

از آنجا که پزشکى قانونى علت مرگ «حسین» را پارگى قلب در اثر اصابت جسم نوک تیز اعلام کرد، جانشین بازپرس ملارد دستور بازجویى از عامل جنایت و بازسازى صحنه قتل را صادر کرد و قرار مجرمیت متهم به اتهام قتل عمد صادر شد. سپس با درخواست مجازات متهم از سوى نماینده دادستان، اولیاى دم در جایگاه قرار گرفته و خواستار قصاص دامادشان شدند.

پدر مقتول در بیان شکایتش گفت: «نجف على» همسایه ما بود که از دختر ۱۸ ساله ام خواستگارى کرد. با اصرار فراوان او، دخترم حاضر شد با مهریه ۳۴۵ سکه طلا به عقدش درآید، اما دامادم از همان روز اول زندگى را به کام دخترم تلخ کرد. دامادم شکاک و کینه اى بود و روزى ۳ بار دخترم را کتک مى زد، به طورى که زندگى مشترک آنها فقط ۲۰ روز دوام یافت. بنابراین با مشاهده این وضع و براى نجات جان دخترمان، ناچار او را به خانه مان آوردیم. پیرمرد با یادآورى جزئیات تلخ روز حادثه ادامه داد: حسین، پسر بزرگم روزه بود و بعد از افطار قصد داشت به محل کارش برود. او کارگر شیفت شب یکى از شرکت هاى خودروسازى بود. دقایقى پس از رفتن او پسربچه اى هراسان در را کوبید و گفت جسد پسرم پشت در افتاده است. با ناباورى پیکر نیمه جان پسرم را به بیمارستانى در شهریار بردیم، اما به خاطر وارد شدن ۱۰ ضربه چاقو، او جان سپرد و دو دخترش یتیم شدند.

با درخواست قصاص متهم از سوى اولیاى دم، متهم براى دفاع از خود در جایگاه قرار گرفت و گفت: روز حادثه خانواده و فامیلم را به خانه پدرزنم فرستادم تا با وساطت آنها، همسرم را به خانه برگردانند، اما ممانعت و تحریک خانواده همسرم موجب شد با عصبانیت چاقویى بردارم و پشت در خانه شان منتظر بمانم. من قصد کشتن برادرزنم را نداشتم و تنها دو ضربه چاقو زدم.

بدین ترتیب با اخذ آخرین دفاع از متهم، قاضى عزیز محمدى و ۴ قاضى مستشار - عبداللهى، سالارى، رحیمى و باقرى - وارد شور شدند و حکم مرگ - قصاص نفس - تازه داماد را به اتفاق آرا صادر کردند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.