ورلد تریبیون: سردار ایرانی همچنان تحت تعقیب

ورلد تریبیون: سردار ایرانی همچنان تحت تعقیب

یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابع اپوزیسیون ایرانی مدعی شد که حکم دادستانی اتریش برای بازداشت یک مقام ارشد امنیتی ایران همچنان به قوت خود باقی است.

به گزارش  روزنامه "ورلد تریبیون" نوشت: سردار محمد جعفری، معاون شورای امنیت ملی ایران و از اعضای ارشد نیروی قدس سپاسداران انقلاب اسلامی همچنان به اتهام دست داشتن در ترور رهبر حزب دموکراتیک کردستان ایران تحت تعقیب قرار دارد.

دادستانی اتریش در سال 1989 جعفری را به مشارکت در قتل دکتر "رحمان قاسم لو"، رهبر حزب دموکراتیک کردستان در شهر وین متهم و حکم جلب وی را صادر کرد، این در حالی است که دولت اتریش در آن زمان به جعفری اجازه داد که به ایران بازگردد.

براساس این گزارش، "جعفری" یکی از اعضای هیات دولت ایران بود که بهار امسال در کنفرانس امنیتی عراق در شرم الشیخ شرکت داشت.

پیش از آن نیز روزنامه واشنگتن پست مدعی شده بود که هدف از حمله ماه ژانویه نیروهای آمریکایی به کنسولگری ایران در اربیل عراق که به بازداشت پنج ایرانی انجامید، دستگیری سردار جعفری و نیز منوچهر فروزنده رییس اطلاعات سپاه پاسداران بوده است.

به گفته منابع اپوزیسیون، حکم جلب "جعفری" همچنان به قوت خود باقی است و کردهای ایرانی در وین مذاکراتی با یک هیات نمایندگی ایران در این کشور صورت داده اند.

"شاهین قبادی"، یک عضو کمیته امور خارجی شورای ملی مقاومت ایران (یک گروه اپوزیسیون ایرانی) ادعا کرد که رژیم ایران با فرستاندن یک تروریست معروف همچون "جعفری" به برجسته ترین گردهمایی بین المللی در شرم الشیخ مصر آشکارا نشان داد که مذاکره و دیپلماسی تنها به عنوان ابزارهایی برای تسهیل اهداف تروریستی آن محسوب می شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.