پوتین: آمریکا نترسد موشک های ایرانی عملا وجود ندارد

پوتین: آمریکا نترسد موشک های ایرانی عملا وجود ندارد

رییس جمهوری روسیه در واکنش به نگرانی آمریکا از تهدید موشکی ایران گفت: موشک های دوربرد ایرانی "در حقیقت" وجود ندارد.

به گزارش  از فوربس، "ولادیمیر پوتین" در پایان نشست گروه هشت در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: دوستان آمریکایی ما درصدد ایجاد یک سامانه دفاع موشکی در اروپای شرقی علیه موشک هایی هستند که "عملا وجود خارجی ندارند."

واشنگتن به دلیل آنچه تهدید موشکی از جانب ایران و کره شمالی خوانده، در صدد استقرار یک سپر دفاع موشکی در اروپای شرقی است که این امر با مخالفت شدید مسکو مواجه شده است.

"پوتین" با بیان اینکه وظیفه وی خنثی کردن تهدیدات احتمالی برای روسیه است از آمریکا و کشورهای غربی خواست مسکو را تحریک به انجام اقدام غیرمنتظره ای نکنند.

روسیه از طرح آمریکا برای استقرار سامانه دفاع موشکی در لهستان و جمهوری چک خشمگین است و به همین منظور پوتین در طول نشست گروه هشت به همتای آمریکایی خود پیشنهاد داد به جای استقرار این سامانه از پایگاه رادار موشکی روسیه در آذربایجان استفاده کند.

رییس جمهوری روسیه با بیان اینکه کشورش خواهان بازسازی پایگاه موشکی در آذربایجان است از آمریکا خواست برای غلبه بر بحران موجود میان دو کشور در توسعه مشترک این پایگاه موشکی مشارکت کند.

در همین حال خبرگزاری شینهوا به نقل از پوتین نوشت: روابط روسیه با ایران تحت تاثیر پیشنهاد اخیر وی به آمریکا قرار نخواهد گرفت.

رییس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: فکر نمی کنم این مساله باعث تضعیف روابط ما با ایران شود چرا که مدت زیادی از فعالیت پایگاه رادار موشکی در آذربایجان می گذرد و بنابراین روابط روسیه با ایران تحت تاثیر این پیشنهاد قرار نخواهد گرفت.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.