مبارزه شهرداری با موشهای تهران

مبارزه شهرداری با موشهای تهران

 شهرداری تهران با اختصاص یک میلیارد تومان، طرح مبارزه با موش را در شهر تهران اجرا می کند.

موش
شهرداری تهران در سال 1379 با استفاده از 20 تن سم توانست حدود یک میلیون و 500 هزار موش را از بین ببرد
خبرگزاری دانشجویان ایران- ایسنا- روز جمعه 19 خراد به نقل از محمود نصری مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گزارش داده که "طرح جامع مبارزه با موش" از تیر ماه آغاز می شود.

به گفته آقای نصری، طرح مبارزه با موش در 35 نقطه از شهر تهران اجرا خواهد شد و پنج گروه پیمانکاری با استفاده از سم و تله، با موش های شهر مبارزه می کنند.

این طرح در معابر اصلی شهر تهران نظیر آزادی، انقلاب، دماوند، ولی عصر، جمهوری، شریعتی، کریمخان، مفتح، مولوی و ستارخان اجرا می شود.

در کنار این طرح، سازمان های وابسته به شهرداری، با جمع آوری زباله ها و ضایعات، ترمیم و بهسازی نهرها و گذاشتن سرپوش بر روی کانال ها، محل های زندگی آنها را از بین می برند.

مبارزه با موش در شهر تهران سابقه دارد و در سال های گذشته طرح های مختلفی برای از بین بردن آنها اجرا شده اما همچنان تعداد موش ها رو به افزایش است.

شهرداری تهران در سال 1379 با استفاده از 20 تن سم توانست حدود یک میلیون و 500 هزار موش را از بین ببرد اما بقیه طرح های مبارزه با موش موفقیت چندانی نداشته است.

آمار دقیقی از موش های تهران وجود ندارد و منابع مختلف آمارهای متفاوتی ارائه داده اند ولی تعداد موش های شهر دست کم حدود سه برابر جمعیت این شهر برآورد شده است.

موش ها قدرت تولید مثل بالایی دارند و یک جفت موش، قدرت تولید مثل پانصد موش را دارد.

به گفته آقای نصری، زباله ها و فضاهای متروکه شهر تهران زندگی را برای موش ها مساعد کرده و به جای مبارزه شیمیایی باید از طریق پاکسازی نقاط متروکه، سرپوش گذاشتن روی نهرها و به موقع و صحیح گذاشتن زباله، جلوی افزایش موش ها را گرفت.

شهرداری تهران از شهروندان خواسته که محل تجمع موش ها را شناسایی کرده و از طریق شماره تلفن 137 به شهرداری اطلاع بدهند تا برای از بین بردن آنها اقدام شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.