تصمیم آمریکا: حمله به ایران منتفی شد

تصمیم آمریکا: حمله به ایران منتفی شد

ایالات متحده به این نتیجه رسیده است که همکاری ایران برای خروج نظامیان آمریکایی از عراق لازم است و وضعیت به نحوی نخواهد بود که ابتدا همکاری با ایران صورت گیرد و سپس اعلان جنگ به این کشور شود.
پایگاه خبری "میدل ایست نیوزلاین" در گزارشی نوشت: دولت بوش گزینه حمله به ایران را کنار گذاشته و قصد ندارد به تاسیاست هسته ای این کشور حمله کند.

 این پایگاه به نقل از منابع دولت آمریکا اعلام کرد: جرج بوش تصمیم گرفته است به تاسیاست هسته ای ایران حمله نکند.

به گفته منابع آمریکایی، کاخ سفید تصمیم خود را به اطلاع متحدان آمریکا در خاورمیانه رسانده و احتمال می رود این موضوع در طول مذاکرات اخیر با مقامات اسرائیلی نیز مطرح شده باشد.

"کاندولیزا رایس"، وزیر خارجه و سایر مقامات ارشد دولت آمریکا قرار بود چهارشنبه گذشته در طول مذاکرات استراتژیک سالیانه با یک هیات اسرائیلی به سرپرستی شائول موفاز، وزیر حمل و نقل این رژیم در واشنگتن درباره تصمیم اخیر خود گفت و گو کنند.

یک مقام دولت آمریکا گفت: ایالات متحده به این نتیجه رسیده است که همکاری ایران برای عقب نشینی آمریکا از عراق لازم است و وضعیت به نحوی نخواهد بود که ابتدا همکاری با ایران صورت گیرد و سپس اعلان جنگ به این کشور شود.

برپایه این گزارش، تصمیم اخیر دولت بوش به معنای رد درخواست های دو سال گذشته اسرائیل از آمریکا برای اقدام نظامی علیه ایران است.

مقام یادشده گفت: پیام مخفی آمریکا به اسرائیل این بوده است که اگر ما به ایران حمله نکنیم مسلما شما هم دست به چنین کاری نخواهید زد.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.