چابهار تا ۵ روز دیگر در آماده باش به سر می‌برد

چابهار تا 5 روز دیگر در آماده باش به سر می‌برد

 فرماندار چابهار گفت: با وضعیت موجود و شرایط جوی نامناسب، این شهرستان تا 22 خرداد در حال آماده باش است.

به گزارش خبرگزاری فارس از چابهار، سیدعلی باطنی امروز در جلسه رسیدگی به آخرین وضعیت مناطق آسیب دیده در اثر طوفان گونو و بارندگی چند روز اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان افزود: چابهار دارای 210 هزار نفر جمعیت و بیش از 600 روستا و 3 بخش دشتیاری، اودکی، پلان است که در حال حاضر این 3 بخش، بیشتر در معرض خطر و خسارت ناشی از طوفان گونو هستند.
وی اضافه کرد: این مناطق خالی از سکنه شده‌اند و به دلیل خسارات وارد شده به جاده‌ها و مشکل تردد زمینی از طریق هوایی به آنها امدادرسانی و کمک می‌شود.
باطنی اظهار داشت: بیشترین شدت طوفان گونو که از عصر روز سه شنبه آغاز شده است، روی سواحل دریای عمان به ویژه کنارک و چابهار بوده است که منجر به قطعی خطوط برق و آب شده است.
وی افزود: شب گذشته نیز 9 دستگاه اتوبوس و 5 دستگاه مینی بوس، مردم روستاها را به بلندترین نقاط منطقه آزاد انتقال دادند.
فرماندار چابهار خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیتها و کمبود امکانات از جمله قایق، هلیکوپتر و کامیون از تجهیزات سازمان هلال احمر، سپاه و شهرداری برای بهبود وضعیت موجود استفاده خواهیم کرد.
وی در خصوص تبعات ناشی از طوفان گونو در شهرستان چابهار نیز گفت: در شهرستان چابهار و توابع آن فقط 2 مورد آتش سوزی کابل برق شرکت نفت و یک باب مغازه بوده است که خوشبختانه خسارات جانی نداشته است.
باطنی تصریح کرد: از امروز عملیات خاکریزی و سدبندی درب منازل مردم شروع شده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.