تندباد گونو دوازده نفر را در عمان کشت

تندباد گونو دوازده نفر را در عمان کشت

پلیس سلطنت نشین عمان گزارش کرده است که عبور تندباد استوایی گونو از این کشور تلفاتی برجای گذاشته است.
تندباد گونو، عمان
وزش توفان و جاری شدن سیل در عمان دوازده نفر را کشته است

روز پنجشنبه، 7 ژوئن، سخنگوی پلیس عمان در گفتگو با تلویزیون این کشور گفت که وزش توفان، ریزش باران شدید و بالارفتن سطح آب دریا به برخی مناطق این کشور خسارات عمده ای وارد کرده و به کشته شدن دوازده نفر منجر شده است.

در مسقط، پایتخت، و چند شهر دیگر عمان ریزش باران و هجوم امواج دریا به ساحل باعث آبگرفتگی سطح شهر و اختلال در ارائه خدمات شهری شد.

گروه های امداد برای کمک به ساکنان مناطق آسیب دیده اعزام شده اند.

مقامات هواشناسی عمان گفته اند که مرکز تندباد گونو روز چهارشنبه از فراز این کشور گذشت و به سوی مناطق شمال غربی دریای عمان حرکت کرد.

با اینهمه، بسیاری از سازمان های اداری عمان تا رسیدگی به خسارات ناشی از توفان و بازگشت وضعیت شهرها به شرایط عادی تا روز یکشنبه تعطیل اعلام شده اند.

بنادر عمان نیز همچنان بسته است اما ظاهرا به تاسیسات نفتی این کشور خسارت قابل توجهی وارد نیامده است.

توفان در ایران

به گزارش خبرگزای دولتی ایران - ایرنا - توفان گونو در روز چهارشنبه به مناطقی از استان هرمزگان از جمله شهر بندر عباس رسید و خساراتی بر جای گذاشت.

گونو در بندر عباس
تندباد گونو شرایط را چند شهر ایران مختل کرده است


همچنین، وزش توفان و جاری شدن سیل در بخش هایی از استان سیستان و بلوچستان نیز باعث اختلال در ارائه خدمات شهری شد و از جمله به شبکه توزیع برق مناطق چابهار و کنارک آسیب رساند.

پلیس راه نیز با صدور اطلاعیه ای در روز پنجشنبه گفت که برخی از محورهای عبوی در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به علت ریزش باران و طغیان رودخانه ها و احتمال خرابی پل ها بسته است.

خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا - نیز به نقل از ستاد حوادث و فوریت های پزشکی در استان های جنوبی ایران گزارش کرده است که مراکز درمانی و پایگاه های کمک های اضطراری پزشکی برای مقابله با آسیب دیدگان احتمالی توفان به حالت آماده باش در آمده اند.

کمک های اضطراری از جمله دارو و آب آشامیدنی هم به مناطقی که در معرض خطر قرار دارد ارسال شده است.

هنوز آمار رسمی از تلفات احتمالی تندباد در ایران انتشار نیافته و مشخص نیست که آیا مرکز تندباد از مناطق مسکونی ایران عبور کرده است و اوضاع به حال عادی بازگشته است یا نه.

روز پنجشنبه، خبرگزاری فارس گزارش کرد که استاندار هرمزگان اظهار داشته که توفان اصلی هنوز در راه است و با هشدار در زمینه خطرات احتمالی، خواستار اقداماتی از جمله تخلیه تمامی مناطق ساحلی شد.

روز سه شنبه مراکز هواشناسی منطقه گزارش کردند که تندباد گونو با سرعت بیش از 230 کیلومتر در ساعت از فراز دریای عرب، واقع در غرب اقیانوس هند، به سوی عمان در حرکت است اما با رسیدن به سواحل این کشور، سرعت تندباد به حدود 100 کیلومتر کاهش یافته بود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.