چگونه برای تسکین درد بهترین داروی مسکن را انتخاب کنیم

چگونه برای تسکین درد بهترین داروی مسکن را انتخاب کنیم

محققان توصیه می‌کنند که اگر برای اولین بار از مسکن‌ها برای بهبود درد استفاده می‌کنید همیشه مطمئن‌ترین و بی‌خطرترین مسکن را انتخاب کنید چرا که برخی از داروهای مسکن خطر بروز سکته مغزی یا حمله قلبی را افزایش می‌دهند.

در همین رابطه انجمن قلب آمریکا توصیه‌های گام به گامی را ارائه کرده است که این توصیه‌ها می‌توانند به شما در انتخاب داروی مسکنی که هم برای قلب و هم برای معده مفید باشد، کمک کند.

این انجمن توصیه می‌کند که در گام نخست بهتر است با آسپرین یا استامینوفن (تیلنول) برای تسکین درد ماهیچه یا مفصل استفاده کنید.

آسپرین برای قلب مفید است و استامینوفن نیز باعث لخته شده خون نمی‌شود. اگر این داروها تاثیر نکردند در گام بعدی به اکثر افراد مصرف داروهای غیراستروئیدی و ضد التهابی توصیه می‌شود. این انجمن توصیه می‌کند که ابتدا از ناپروکسین (آلیو) و سپس از ایبوبروفن (ادویل) استفاده کنید. داروهای بعدی از این گروه دیکلوفناک است اما در مصرف این دارو باید احتیاط‌ های لازم انجام شود.

لازم به یادآوری است که این دارو تنها با تجویز پزشک در دسترس است و آخرین دارویی که برای کنترل درد به عنوان گزینه آخر توصیه می‌شود سلبریکس است. این دارو عوارض جانبی دارد به طوری که علاوه بر افزایش خطر تشکیل لخته‌های خونی در عین حال سرعت جریان خون در کلیه‌ها کاهش یافته و خطر افزایش فشار خون وجود دارد.

به گفته متخصصان، مصرف داروهای آسپیرین تیلنول ادویل و آلیو برای تسکین درد به صورت هراز گاهی بلامانع است و جای نگرانی ندارد اما برای مصرف دائم و چندین نوبت در هفته حتما باید با پزشک متخصص مشورت شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.