آی فون ۲۹ ژوئن به بازار می آید

آی فون ۲۹ ژوئن به بازار می آید

شرکت رایانه سازی اپل، ۲۹ ژوئن را روز به بازار آمدن آی فون، یکی از جنجالی ترین محصولاتش تعیین کرده است.
استیو جابز
رسانه ها تاکنون اخبار مربوط به آی فون را به شکل گسترده ای پوشش داده اند

این تاریخ، روز یکشنبه سوم ژوئن در مجموعه ای از آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی مطرح و بعدا توسط سخنگوی این شرکت نیز تایید شد.

این دستگاه که ترکیبی از توانایی های یک تلفن همراه و یک منشی دیجیتالی شخصی است، بسته به مشخصات، بین ۴۹۹ و ۵۹۹ دلار قیمت دارد.

مشخصه ممتاز این تلفن، لمس پذیر بودن (touch-sensitive) نمایشگر آن است که به صفحه کلید یا موش (mouse ) نیاز ندارد و تماس همزمان انگشتان دست را تشخیص می دهد.

آگهی های تلویزیونی چند مشخصه برجسته این دستگاه را نشان می دادند که از آن جمله می توان به مرور اینترنت، تماشای فیلم و بالا و پایین رفتن میان ای میل ها با استفاده از یک انگشت به عنوان نشانگر اشاره کرد.

آگهی ها با این خبر پایان می یافت که آی فون ۲۹ ژوئن "تنها در فروشگاه های AT&T" در آمریکا عرضه خواهد شد. امکانات گسترده این دستگاه باید از سوی شرکت خدمات دهنده تلفن نیز پشتیبانی شود و بدون آن، بسیاری از توانایی های آی فون غیر قابل استفاده خواهد بود.

آی فون یکی از بحث برانگیزترین محصولات ساخت اپل است که برای اولین بار ماه ژانویه ۲۰۰۷ در کنفرانس مک ورلد توسط استیو جابز مدیر عامل این شرکت معرفی شد.

معرفی این تلفن، ارزش سهام اپل در بازار بورس را بالا برد و بسیاری از شرکت های تلفن سازی را به عکس العمل وادار ساخت.

اپل امیدوار است با این محصول بتواند راهی به بازار بزرگ و پر منفعت تلفن همراه باز کند و تجربه موفق خود را در بازار دستگاه های پخش موسیقی همراه تکرار کند. دستگاه آی پاد این شرکت همچنان بازیگر اصلی در این بازار محسوب می شود.

انتظار می رود مشخصه هایی نظیر نمایشگر لمس پذیر و قابلیت کار با فروشگاه آن لاین موسیقی و فیلم آی تیونز، کاربران را به خرید آی فون ترغیب کند.

هنوز تاریخی برای عرضه این محصول در اروپا و دیگر نقاط جهان تعیین نشده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.