حاجی فیروز ونکوور را اخراج می‌کنند؟

حاجی فیروز ونکوور را اخراج می‌کنند؟


هر چند ماه یک بار خبری از اخراج شدن یک ایرانی به دلائل مختلف از کانادا شنیده می‌شود. ۲۶ ماه می‌ موردی که موجب برگزاری راهپیمایی در ونکوور شد، گروهی از مردم ضمن حضور نمایندگان رسانه‌های مختلف مقابل ساختمان مهاجرت کانادا جمع شدند تا مخالفت خود را با دیپورت کردن ایرج قهرمانی ابراز کنند. ایرج قهرمانی که ۷۰ سال سن دارد با توجه به قوانین کانادا همین ماه این کشور را باید ترک کند.


او که از سال ۱۹۹۹ وارد کانادا شده و همسر کانادایی نیز دارد ولی هنوز موفق به گرفتن اجازه اقامت خود در کانادا نشده است. ایرج که هر سال، لباس حاجی فیروز می‌پوشد و ایرانیان ونکوور را شاد می کند، در سخت ترین شرایط ممکن روحی و جسمی‌قرار دارد و جمعه ۳۱ می‌، معین می‌شود که آیا امسال هنگام سال نو، دوباره او خواهد رقصید؟

گزارش از نمایش علی و علی

شب آخر این نمایش که به نورت ونکوور رفتم برنامه خیلی خودمونی و گرمی ‌رو دیدیم که با استقبال خوب کانادایی ها نیز روبرو شد. طنز هوشمندانه و ایده‌های جالب به کار برده شده در این نمایش، تماشاچیان این برنامه را بارها و بارها از خنده به مرز انفجار رساند. همانطور که در برنامه قبل به اطلاع رسید، کامیار چایچیان در ونکوور درس خوانده و تا چند ماه آینده فوق لیسانس کارگردانی تئاتر خود را تمام می‌کند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.