علی دائی: دوست دارم دنبال کارهای بزرگ بروم

علی دائی: دوست دارم دنبال کارهای بزرگ بروم

تیم فوتبال باشگاه سایپا قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد. سایپا در آخرین مسابقه خود توانست مس کرمان را با نتیجه 2 بر صفر مغلوب کند و با 56 امتیاز در صدر جدول رده بندی لیگ برتر بایستد. گلهای این بازی را احمد مومن زاده در دقیقه 13 و علی دائی کاپیتان و سرمربی سایپا در دقیقه 83 به ثمر رساندند. پس از سایپا تیم های استقلال اهواز با 54، پرسپولیس با 53 و استقلال تهران با 52 امتیاز به ترتیب دوم تا چهارم شدند.

قهرمانی سایپا در ششمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران در اولین فصل مربیگری علی دائی بر این تیم صورت گرفت. دائی که پس از ناکامی تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی 2006 آلمان دیگر در تیم ملی توپ نزد، پس از قهرمانی سایپا اعلام کرد که دیگر به عنوان بازیکن در زمین فوتبال حضور نخواهد یافت و به این ترتیب از بازیهای ملی و باشگاهی خداحافظی کرد.


در گفتگوئی که زمستان گذشته علی دائی با مجله ورزشی رادیو زمانه داشت او که به سبب عملکرد تیم ملی در آلمان تحت حملا ت شدید مطبوعات در ایران قرار داشت گفت که زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد. در مجله ورزشی این هفته فرنگیس محبی از او پرسید که آیا اکنون با قهرمانی سایپا او به منظورش رسیده است؟

من دنبال ثابت کردن چیزی نبودم. همان موقع هم گفتم که گذشت زمان خیلی چیزها را مشخص می‌کند. الان هم من کار خودم را انجام دادم، وظیفه‌ام را انجام دادم و دینی که به باشگاهم داشتم ادا کردم. به جز آن کار دیگری نکردم و این پیروزی را تبریک می‌گویم به تمام کسانی که علی دائی را دوست دارند.

فکر می‌کنید که چه عوامل مهمی بیشتر دست به دست هم دادند تا شما بتوانید به این پیروزی برسید؟

اول خدا و بعد داشتن یک محیط سالم و به دور از حاشیه که باشگاه برایمان فراهم کرده بود، داشتن بازیکنان خیلی خوب که خیلی کمک کردند و داشتن یک کادر فنی خیلی خوب که در سخت‌ترین شرایط با من بودند. تمام این‌ها دست به دست هم داد. حمایت مدیرعامل شرکت سایپا از تیم و شاید بتوان گفت کارکنان سایپا و کارگران کارخانه همه دست به دست هم داد تا تیم ما بتواند قهرمان بشود. اما مهم‌ترین عامل به نظر من دیسیپلین و انضباطی بود که ما در تیم داشتیم.

چطور شد که اعلام کردید بازی فوتبال را برای همیشه کنار می‌گذارید؟ آیا فشاری که از سوی مطبوعات روی شما بود بر این تصمیم شما تاثیری داشت؟

اصلا و ابدا. الان خدا را شکر که مطبوعات در این مدت فشاری نداشتند که من بخواهم راجع به این موضوع اقدام کنم. متاسفانه بعد از جام جهانی برخی از مطبوعات فشاری می‌خواستند بیاورند که من همان موقع گفتم هروقت خودم بخواهم فوتبال را کنار می‌گذارم. همانطورهم شد. من تصمیم داشتم بعد از جام‌جهانی فوتبال را کنار بگذارم اما متاسفانه یا خوشبختانه بعضی‌ها باعث شدند که بایستم و کار کنم و شاید بعضی چیزهائی که من در این سیزده چهارده سالی که توی تیم ملی بودم خدا اجازه نداد که به همین راحتی بعضی‌ها با آبروی ورزشی من بازی بکنند. خدا را شکر می‌کنم که بهترین موقع از فوتبال خداحافظی کردم. من از هیچ کسی نارحت و دلگیر نیستم و تمام کسانی را که شاید به نوعی با من دشمنی کردند، ازشان می‌گذرم. انشاالله که با دیگران چنین کاری را انجام ندهند.

حضور شما در زمین بهرحال در بازی‌های حساسی که اخیرا سایپا داشت بسیار موثر بود. در بازی آخرتان هم که یک گل زدید. الان حتما خیلی احساس سربلندی می‌کنید. اینطور نیست؟

خیر اصلا به این چیزها فکر نمی‌کنم. هدف من سربلندی باشگاه سایپا بود، باشگاهی که با آن قرارداد داشتم و خدا را شکر می‌کنم که تا حدودی توانستم در قهرمانی سایپا به این تیم کمک بکنم.

برنامه شما برای فصل دیگر چه هست؟ آیا در سایپا می‌مانید؟

انشاالله اگر با برنامه‌هایم موافقت شود یک سال دیگر در خدمت باشگاه سایپا هستم. امسال با این تیم خیلی زحمت کشیدیم و به بازی‌های آسیایی راه پیدا کردیم. دوست دارم که با تیم سایپا تجربه بازی‌های آسیایی را داشته باشم چون با صبا باتری تجربه خیلی خوبی کسب کردم و اعتقاد دارم با سایپا می‌توانم سال آینده آن پیروزی‌هایی که با صبا باتری نتوانستم در جام باشگاه‌های آسیا به دست بیاورم، به دست آورم.

من ده سالی است که شما را می‌شناسم. اولین مصاحبه‌ای که با شما کردم در قطر بود. در آنجا از هدف‌هایتان با من صحبت کردید و تا الان حدودا به آن هدف‌ها که می‌خواستید رسیده‌اید. هدف بعدی شما چه هست؟

من الان چون فوتبال را کنار گذاشته‌ام هدف‌هایم با آن موقع که بازی می‌کردم فرق کرده است. مطمئن باشید من هیچ موقع دنبال کارهای کوچک نمی‌روم و هدف‌های کوچک هیچ موقع مد نظرم نیست. دوست دارم که انشاالله دنبال کارهای بزرگ بروم تا بتوانم در این زمینه موفق باشم و باعث افتخار دیگری برای کشورمان ایران باشم.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.