حمله ناو آمریکایی به یک روستای سومالی

حمله ناو آمریکایی به یک روستای سومالی

یک ناو جنگی آمریکا به اهدافی که ظن آن می رود متعلق به شبکه القاعده در شمال شرقی سومالی باشد، حمله کرده است. Go to fullsize image

این حمله پس از آن صورت می گیرد که گزارش شد جنگجویان اسلامی روز چهارشنبه با قایق وارد منطقه شده و قبل از فرار به مناطق کوهستانی با نیروهای محلی درگیر شدند.

آمریکا از اظهارنظر درباره این گزارش ها امتناع کرده اما افراد محلی از حملات هوایی با موشک های هدایت شونده به یک روستای کوهستانی سخن گفته اند.

یکی از خبرنگاران بی بی سی می گوید این اولین بار است که آمریکا به منطقه نیمه خودمختار "پانتلند" در شمال سومالی حمله کرده است.

هنوز مشخص نیست که آیا این حمله تلفاتی بر جای گذاشته است یا نه.

موسه جله، فرماندار منطقه به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته است قبل از آنکه ناو آمریکایی حمله را آغاز کند، نیروهایش چندین ساعت با شبه نظامیان مشغول نبرد بودند.

منابع آمریکایی گفته اند آن دسته از عوامل شبکه القاعده را هدف قرار داده اند که در بمب گذاری های سال 1998 در سفارتخانه های این کشور در کنیا و تانزانیا دست داشتند.

این دست کم سومین حمله آمریکا به خاک سومالی در سال جاری میلادی است.

نیروهای آمریکایی در اوایل ژانویه سعی کردند سه تن از اعضای مظنون القاعده را هدف قرار دهند اما گفته می شود نتوانستند به محل مورد نظر خود حمله کنند.

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرد که در اواخر ژانویه نیز یک هدف شناسایی شده در جنوب سومالی را مورد حمله قرار داد.

مقام های آمریکا، شبه نظامیان اسلامی سومالی را به حمایت از تروریست ها و پناه دادن به آنها متهم می کنند.

 
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.