مرور روزنامه های تهران: پنجشنبه ۱۰ خرداد

مرور روزنامه های تهران: پنجشنبه 10 خرداد

روزنامه های امروز صبح تهران در عنوان های اصلی خود از تجدید مذاکرات هسته ای لاریجانی و سولانا خبر داده اند و درباره تعیین تاریخ دقیق برگزاری انتخابات مجلس، انتقاد رییس قوه قضاییه از مجازات زندان، قطع حرکت قطار ایران و پاکستان به علت انفجارهایی در مسیر آن و مذاکرات گاز ایران هند و پاکستان هم نوشته اند._657538_irannewspapers150.jpg

روزنامه ایران در صدر گزارش های خبری خود از مذاکرات هسته ای ایران و اتحادیه اروپا، از قول علی لاریجانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نوشته آماده ایم بدون هیچ گونه پیش شرطى براى رفع نگرانى هاى طرف مقابل اگر این نگرانى ها درست باشد، اقدام کنیم. البته اگر این نگرانى ها بهانه گیرى نباشد.

همین روزنامه نظر خاویر سولانا کمیسر روابط خارجی اتحادیه اروپا را هم نقل کرده که گفته موضوع ایران باید با تهدید و فشار حل شود.

روزنامه های امروز صبح بیانیه مشترک هشت کشور صنعتی جهان را که طی آن هشدار داده اند که اگر ایران قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد را اجرا نکند از اقدامات متناسب بعدی علیه ایران حمایت می کنند، کم اهمیت دیده و در صفحات داخلی خود نقل کرده اند. .

همبستگی نوشته در حالی که مدیران شرکت ملی پخش و پالایش می گویند اجرای طرح کارت هوشمند سوخت توانسته چند درصدی میزان مصرف بنزین را کاهش دهد اما نمایندگان مجلس و برخی از مسئولان دولتی معتقدند که وجود کارت هوشمند مشکلی را حل نکرده و بر مشکلات موجود افزوده است.

به نوشته این روزنامه یک هفته بعد از اجرای طرح کارت هوشمند برای خرید بنزین اکثر نمایندگان مجلس در پاسخ به سئوال خبرنگار همبستگی درباره مفید بودن کارت هوشمند به صراحت پاسخ دادند که کارت سوخت هیچ فایده ای ندارد و دولت مدتی مردم را سرگرم کرده است.

این روزنامه در عین حال پیش بینی کرده که دولت به قانون مصوب مجلس هیچ گاه عمل نخواهد کرد و بنزین سهمیه بندی نخواهد شد و وزیر کشور مجددا مجلس را قانع می کند که چند ماه دیگر برای سهمیه بندی بنزین مهلت بگیرد.

به نوشته هم میهن رییس قوه قضاییه در همایشی که در دادگستری برپا شده با تاکید بر اینکه زندان خود جرم زا است، گفت من از این جا به تمام دنیا اعلام می کنم که خشن ترین مجازات، زندان است و بهترین و عادلانه ترین مجازات ها، مجازات های اسلامی است.

در حالی که به نوشته روزنامه های امروز تهران وزارت کشور روز ۲۴ اسفند را به عنوان زمان قطعی برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس اعلام داشته است روزنامه ایران از قول ناطق نوری رییس پیشین مجلس درباره طرح همزمانی برگزاری انتخابات مجلس و ریاست جمهوری نوشته اگر این دو انتخابات همزمان برگزار شود و اکثریت نمایندگان انتخابى تازه کار و بدون تجربه نمایندگى و غیرقابل پیش بینى از نظر سیاسى باشند و همزمان با آن یک رئیس جمهوری غیرقابل پیش بینى هم انتخاب شود، ببینید اعضای بدون تجربه قواى مقننه و مجریه، کشور را به کجا مى برند.

مشاور رهبر جمهوری اسلامی در مخالفت با طرحی که مجلس علی رغم مخالفت شورای نگهبان به تصویب رسانده گفته است حتى اگر همه منتخبان تازه کار در مجلس و دولت همسو هم باشند، باز کشور در یک دوره فترت قرار مى گیرد به همین جهت این مصوبه در مجمع مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب نخواهد شد.

گفتنی است که دو روز پیش رهبر جمهوری اسلامی در دیدار نمایندگان مجلس با طرح همزمانی برگزاری انتخابات به طور ضمنی مخالفت کرد و از نمایندگان خواست از دادن طرح هایی که از ابتدا پیداست مخالف قانون اساسی جمهوری اسلامی است خودداری کنند.

دنیای اقتصاد روزنامه اقتصادی صبح تهران با عنوان کمبود دو و نیم میلیون مسکن در ایران نوشته در حالی که تازه ‌ترین نتایج پژوهشی حاکی از کمبود ۵/۲میلیون واحد مسکونی در کشور است، فعالان بازار مسکن از رکود معاملات در این بازار خبر می‌دهند که می‌تواند رونق ایجاد شده در ساخت ‌و ‌ساز طی چند ماه گذشته را تحت تاثیر قرار دهد.

این روزنامه از قول دبیر انجمن شرکت‌ های ساختمانی نقل می کند که رکود کنونی بازار مسکن ناشی از کاهش قدرت خرید متقاضیان نسبت به سال گذشته است که به علت جهش یک باره قیمت ها رخ داده است.

به گزارش اعتماد در پی چندین انفجار در استان بلوچستان پاکستان، خط آهن میان ایران و پاکستان از کار افتاده و پلیس پاکستان گزارش داده که یک گروه قبیله ای جدایی طلب مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفته است.

اعتماد از قول مقامات پاکستانی نوشته سه مورد از این بمب گذاری ها در خط آهن میان ایران و پاکستان واقع در منطقه کویته صورت گرفته که منجر به قطع این ارتباط ریلی شده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.