زندان برای افسر ناجا به اتهام آدمکشی در بازجویی

3 سال زندان برای افسر ناجا به اتهام آدمکشی در بازجویی

 یک افسر پلیس که هنگام بازجویی از متهم جوان، مرگ او را رقم زد امروز با گذشت اولیای دم از خونخواهی در دادگاه کیفری تهران به 3 سال زندان محکوم شد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار گروه حوادث ایسکانیوز، در نشست رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه 74 دادگاه کیفری تهران به ریاست قاضی کوه کمره ای برگزار شد ابتدا سیفی – نماینده دادستان- به تشریح کیفر خواست پرداخت: حمید 40 ساله که افسر پلیس مارلیک بود شامگاه ششم آذر 82 در پی بازجویی از یک مالخر به نام علی، مرگ او را رقم زد.
وی ادامه داد: اکنون با توجه به بررسی های دقیق پزشکی قانونی که علت مرگ را نارسایی تنفسی اعلام کرده و نظر به رضایت اولیای دم، مطابق ماده 612 قانون برای حمید تقاضای مجازات دارم.
وقتی متهم در جایگاه ویژه قرار گرفت در تشریح جزییات ماجرا گفت: علی به جرم مالخری دستگیر و آن روز برای بازجویی تحویل من شده بود.با چند نفر دیگر از افسران، بازجویی را شروع کردیم که دو سیلی به صورتش زدم، او را به دست همکاران سپردم و برای استراحت به اتاقم برگشتم. چند ساعت بعد بودکه فهمیدم علی مرده است.
حمید، اضافه کرد: باور کنید قصد کشتن علی را نداشتم و شک دارم او به خاطر سیلی من جان سپرده باشد. گزارش ایسکانیوز می افزاید: با پایان حرف های این افسر، قاضی کوه کمره ای و چهار مستشارش وارد شور شدند و با توجه به گذشت اولیای دم از خونخواهی، حمید را از جنبه عمومی جرم به سه سال زندان محکوم کردند. حکم تا 20 روز پس از ابلاغ، قابل تجدید نظرخواهی است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.