سن آنتونیو در فینال

سن آنتونیو در فینال

سرنوشت یوتا در کوارتر اول بازی پنجم رقم خورد.
بسکتبال ان بی ای
تیم دانکن، مانو جینوبلی و تونی پارکر در مجموع ۵۴ امتیاز کسب کردند.

چهارشنبه شب در زمین سن آنتونیو، این تیم در ظرف دو دقیقه و ۱۳ ثانیه در اواخر کوارتر اول، آنچنان یوتا را مورد یورش قرار داد که برای میهمان رمقی باقی نماند تا نتیجه را تغییر دهد.

در این دقایق به ثمر رساندن ۸ شوت در حملات پیاپی و دراختیارگرفتن کنترل توپهای سرگردان روی حلقه ها، به سن آنتونیو امکان داد تا نتیجه را به سود خود از ۱۶-۱۱ به ۳۰-۱۱ تغییر دهد.

قبل از دقیقه دوازدهم بازی، وقتی تیم دانکن ستاره سن آنتونیو اسپرز برای استراحت روی نیمکت ذخیره ها نشست، کار تمام شده بود.

اختلاف در طی نیمه اول به ۲۳ امتیاز هم افزایش یافت و در اوائل کوارتر نهایی حتی به ۲۹ امتیاز رسید.

سن آنتونیو با غلبه چهار بر یک بر یوتا، برای سومین بار در پنج سال اخیر به فینال ان بی ای رسید.

قدرت میزبان یا ضعف میهمان؟

بسیاری کارشناسان از اولین مسابقه فینال کنفرانس شرق انتقادهای تندی را علیه تیم یوتا مطرح کرده بودند. آنها یوتا را متهم کرند که هدفش، تنها رسیدن به فینال غرب بوده و انگیزه کافی یا جاه طلبی لازم برای صعود به فینال فصل ان بی ای را ندارد.

درون ویلیامز، گارد راس جوان یوتا که در بازی چهارم علی رغم بیماری شدید چهره یک قهرمان را از خود به نمایش گذاشت و در بازی پنجم هم به وضوح آسیب دیدگی از ناحیه پا او را آزار می داد، پس از پایان بازی با گزنده ترین الفاظ از تیم خود انتقاد کرد.

او گفت: "بعضی ها از مدتها قبل آماده آغاز تعطیلات تابستانی خود بودند."

ظاهرا انتقادها بی پایه و اساس نبوده است.

درون ویلیامز، هم تیمی های خود را با گزنده ترین الفاظ مورد حمله قرار داد.

اما در آنسوی میدان نمی توان برتری های بارز سن آنتونیو را نادیده گرفت.

این تیم بازی جذابی ارائه نمی کند. اما تسلط تک تک بازیکنان این تیم بر اصول ابتدایی انفرادی و تیمی بسکتبال، و تواضعی که تنها می توان در قهرمانان واقعی دید، آنها را به قدرتی انکارناپذیر بدل ساخته است.

مهمترین مشخصه آنها، قابلیت تطابق با بازی حریف است. این قابلیت به ویژه در برابر تیمهای بزرگ که "شخصیت" تیمی بارز دارند دیده می شود.

اینکه سن آنتونیو علی رغم داشتن ساختار و طبیعت متفاوت، توانست تیم سرعتی فینیکس را از گردونه رقابتها بیرون براند شاهدی است بر این مدعا.

این بازیکنان، چه بخاطر بخت و اقبال باشد و چه بخاطر مهارتشان، می توانند در مواقع حساس امتیاز کسب کنند و مانع کسب امتیاز از سوی حریف شوند.

سن آنتونیو در هر فینالی که حضور یافته، پیروز بوده و آمار تعداد بردهای تیمهای باقی مانده در عرصه رقابتهای این فصل ان بی ای هم این تیم را قوی ترین تیم معرفی می کند.

اما وقتی در مرحله اول مسابقات حذفی، ضعیف ترین تیم، قدرتمندترین را حذف کرد، می بایست دریافت که در ان بی ای، لزوما آنچه که باید، اتفاق نمی افتد!

مسابقات فینال از هفتم ژوئیه آغاز می شود و سن آنتونیو در برابر برنده دیدارهای کلیولند و دیترویت قرار خواهد گرفت.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.