ازدواج مخفیانه مادرم با مستاجرمان، عصبانیم کرده بود

ازدواج مخفیانه مادرم با مستاجرمان، عصبانیم کرده بود

متهم 25 ساله‌ای که در پی اطلاع از ازدواج مخفیانه مادرش و با مرد مستاجرشان با انگیزه انتقامگیری، پدرخوانده‌اش را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود، پس از 23 روز در قشم دستگیر شد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ حسین خوئینی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح این پرونده، گفت: ساعت 21:50 شانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری، وقوع یک فقره قتل عمدی در میدان هفدهم نارمک از طریق مرکز فوریتهای پلیسی «110» گزارش شد.

در پی این اعلام، ماموران کلانتری 147 «گلبرگ» که حادثه در حوزه استحفاظی آنها رخ داده بود، به سرعت به آدرس اعلامی رفتند.

این در حالی بود که کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی نیز آنها را همراهی می‌کردند و دقایقی نگذشته بود که ماموران پلیس به قتلگاه که طبقه زیرین یک ساختمان مسکونی بود، رسیدند.

سرهنگ خوئینی گفت: ماموران با حضور در محل، جسد مرد میانسالی را دیدند که با ضربات متعدد چاقو به ناحیه سینه جان باخته بود و در بررسی‌های اولیه مشخص شد: جسد متعلق به شخصی به نام «حسن ــ‌خ» 40 ساله است که بر اثر اصابت ضربات متعدد چاقو از سوی پسرخوانده‌اش که «م ــ ب» 25 ساله نام دارد، به قتل رسیده است.

بدین ترتیب با به دست آمدن این اطلاعات، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران برای دستگیری عامل قتل با انجام تحقیقات گسترده وارد عمل شدند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی آگاهی تهران افزود: در ادامه در شاخه‌ای از تحقیقات پلیسی، ماموران متوجه شدند: انگیزه متهم از قتل پدرخوانده‌اش وجود برخی اختلافات خانوادگی قدیمی از زمان ازدواج مقتول با مادر متهم به قتل بوده است. این در حالی بود که متهم پس از ارتکاب قتل به سرعت از محل متواری شده بود.

بدین ترتیب کارآگاهان پلیس با تحت مراقبت قرار دادن تمام اماکنی که احتمال تردد متهم وجود داشت، اقدامات گسترده‌ای را برای به دام انداختن وی صورت دادند.

سرهنگ خوئینی ادامه داد: تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا این که با پیگیری مستمر پلیس و اقدامات ویژه دایره دهم پلیس آگاهی تهران مشخص شد: متهم به استان هرمزگان و سپس به جزیره قشم و میناب گریخته است، از این رو یک تیم از کارآگاهان پلیس جهت شناسایی دقیق متهم به استان هرمزگان اعزام شدند تا سرانجام ساعت 11 صبح روز گذشته هشتم خرداد ماه، متهم در حالی که در مخفیگاهش واقع در جزیره قشم به سر می‌برد، با محاصره از سوی پلیس غافلگیر و در نهایت دستگیر شد.

متهم به قتل پس از انتقال به مقر انتظامی در قشم به قتل پدرخوانده‌اش اعتراف کرد و مدعی شد: مقتول، مستاجر منزل ما بود و مدتی بود که احساس می‌کردم به مادر 38 ساله‌ام نظر دارد و از این مساله رنج می‌بردم.

وی در جریان بازجویی‌ها گفت : پدرم سالهاست که فوت کرده و از موضوع ازدواج مجدد مادرم هراس داشتم تا این که یک روز متوجه شدم که «حسن ــ خ» با مادرم ازدواج کرده است و از آنجا که نتوانستم، خود را کنترل کنم، با حمله به وی قصد انتقامگیری داشتم.

متهم ادامه داد: پس از ارتکاب قتل نیز از صحنه متواری شدم و به مشهد رفتم تا توبه کنم و بعد نیز به سمت هرمزگان متواری شدم.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان این که تحقیقات تکمیلی از متهم همچنان ادامه دارد، اضافه کرد: پرونده قتل پس از انتقال به پلیس آگاهی تهران به طور جدی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.