شماره تلفن ۹۱۱

شماره تلفن 911

"...چندی پیش پلیس تورنتو مطلع شد که یک پدر و مادر ایرانی دو کودک خودرا در خانه تنها گذاشتند و تا پاسی از شب گذشته به خانه برنگشتند. پلیس در غیاب پدر و مادر وارد خانه شد و بچه ها را به اداره پلیس برد و بعد هم والدین ایرانی آنها را جریمه کرد و برای مدتی بچه ها را به جرم عدم صلاحیتد پدر و مادر در نگهداری از انها برای مدتی از آنها جدا کرد وبه موسسه حمایت از کودکان دادند ..."911.jpg

حقوق کودکان در کانادا از هر نوع خشونت جسمی‌و روانی نسبت به کودکان به شدت حمایت می‌کند و حتی این اجازه را به پدر و مادران نمی‌دهد که نسبت به کودکان بی توجهی کنند یا خشونت به خرج بدهند.

این است که بچه‌ها به محض ورود به مدرسه اولین چیزی را که یاد می‌گیرند، شماره 911 شماره تلفن پلیس است تا در صورت هر نوع مشکلی در خانه به پلیس گزارش بدهند .شاید پدران و مادران زیادی به همین طریق با پلیس و محاکم قانونی درگیر شده باشند و تجربه تلخ آن را از یاد نبرده باشند. تجربه ای که بیشتر ناشی از بی اطلاعی از قوانین و تبعات ناشی از عدم پیروی از قوانین مزبور است.

چنانچه دکتر داود فرمانی وکیل، بیشترین مشکلات خانواده‌های مهاجر ایرانی را در ارتباط با فرزندانشان، خشونت ، تنبیه و گاه بی توجهی نسبت به انها می‌داند و می‌گوید: " مطابق قوانین کانادا اینها همه خلاف قانون است."

وی ضمن تشریح مسایل حقوقی کودکان در کشور کانادا ، می‌گوید: " هر گونه اهانت و خشونت کلامی، روانی و فیزیکی نسبت به کودک اینجا به شدت منع شده و مردود است ."

در این گفت و گو دکتر فرمانی با ذکر مثال‌هایی از پرونده های حقوقی پدران و مادرانی که با بی توجهی به قوانین جامعه کانادایی، مشکل‌آفرین شده‌اند، به خانواده‌ها توصیه می‌کند که دانش خود را از مسایل حقوقی و قانونی افزایش دهند تا بتوانند بهتر با محیط جدید تطبیق یابند.

این برنامه را اینجا بشنوید

 

علیر ضا داوودی - ایران - تهران
ای کاش زمانی برسد که این قوانین در مملکت ما هم اجرا بشود چون تنها گذاشتن بچه ها در خانه منبع هر نوع فساد برای بچه ها است
چهار‌شنبه 16 آبان 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.