ده تن از اعضای پژاک در سلماس کشته شدند

ده تن از اعضای پژاک در سلماس کشته شدند

سپاه پاسداران ایران اعلام کرده که طی اقدامی غافلگیرانه در مناطق مرزی شهرستان سلماس واقع در شمال غرب کشور، ده نفر را که از آنان با عنوان "اشرار مسلح ضدانقلاب" کرده به قتل رسانده است.
نقشه آذربایجان غربی
درگیری در مناطق مرزی آذربایجان غربی روی داده است

بنابر آنچه از روابط عمومی قرارگاه سپاه پاسداران موسوم به حمزه سیدالشهدا نقل شده، از کشته شدگان تجهیزات و امکاناتی مانند چند قبضه سلاح، بی ‌سیم، تلفن ماهواره ‌ای ومهمات به دست آمده و اجساد کشته شدگان در منطقه به ‌جا مانده و عملیات سپاه در این منطقه همچنان ادامه دارد.

سپاه پاسداران مشخص نکرده که افرادی که ضدانقلاب خوانده دقیقاً چه گروهی اند اما منطقه ای که درگیری در آن رخ داده معمولاً صحنه رویارویی گروه کرد پژاک با نیروهای نظامی و انتظامی ایران است و لشکر سوم نیروی زمینی سپاه از زمستان گذشته عملیاتی علیه نیروهای پژاک در این منطقه آغاز کرده اند.

سپاه پاسداران گاه در تعقیب افراد پژاک حملاتی نیز به کوهستانهای کردستان عراق انجام داده است.

درگیری میان نیروهای سپاه پاسداران و پژاک که تاکنون تلفات زیادی از دو طرف گرفته عمدتاً در نزدیکی مرز ایران با ترکیه متمرکز بوده و در آن سوی مرز نیز ارتش ترکیه با افراد حزب کارگران کرد (پ ک ک) درگیرند که پژاک شاخه ایرانی آن به شمار می رود.

پیش از آنکه خبر عملیات غافلگیرانه سپاه در سلماس و کشته شدن ده نفر به دست نیروهای سپاه اعلام شود، خبرگزاری جمهوری اسلامی گزارش داده بود که شامگاه دوشنبه، گروهی از مرزبانان نیروی انتظامی هنگام بازگشت از عملیاتی علیه قاچاقچیان منطقه کوهسار در شهرستان سلماس با حمله افراد مسلحی مواجه می شوند که سر راه آنان کمین کرده بودند و طی این حمله هفت تن از مرزبانان کشته و چند تن از نیروهای سپاه پاسداران نیز که گویا آنان را همراهی می کرده یا برای نجات آنان اعزام شده بودند زخمی شده ‌اند.

در گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی آمده بود که کمین کنندگان "تروریستهای مسلح" بودند و پنج نفر از آنان نیز طی درگیری کشته شده اند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.