شستن لباس با آب داغ حساسیت ها را از بین می برد

شستن لباس با آب داغ حساسیت ها را از بین می برد

محققان دریافته اند که شستن لباسها با آب داغ بیش از 60 درجه سانتیگراد موجب از بین رفتن صد درصد ذرات آلرژی زا می شود.Image Preview

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر، محققان کره جنوبی در بررسی ها به این نتیجه رسیده اند که آب داغ نه تنها ذرات آلرژی زا بلکه مواد آلوده ناشی از نزدیکی حیواناتی مانند سگ و بخش دیگری از آلودگی ها را نیز از بین می برد.

این در حالی است که محققان دانشگاه سئول اعلام کرده  اند چنانچه افراد لباسهای خود را با آب گرم یعنی در حدود 40 درجه سانتیگراد بشویند تنها قادر به از بین بردن 5/6 درصد مواد حساسیت زا و آلودگی های دیگر است.

در عین حال کارشناسان شیوه جایگزینی را نیز به این منظور معرفی کرده اند و آن هم در مورد لباسهایی است که امکان شستن شان با آب داغ 60 درجه وجود ندارد. بدین ترتیب که ابتدا با آب 30 تا 40 درجه سانتیگراد شسته شوند و سپس دو بار و هر بار به مدت 3 دقیقه با آب سرد آبکشی شود.

این مسئله در مورد کودکانی که بدنشان بیشتر به مواد خارجی و شیمیایی و آلرژی زا حساس است بسیار مفید بوده و می توان به سادگی و تنها با تنظیم درجه حرارت شستشو مانع از ابتلای کودکان به انواع حساسیت ها شد.

بنا بر همین گزارش، چنانچه والدین به جای تنظیم دما به استفاده بیشتر از ضد عفونی کننده ها در مورد لباس کودکان به ویژه در سنین کمتر از 3 سال بپردازند به نوعی موجب بروز حساسیت در آنها می شوند زیرا مواد ضد عفونی کننده نیز می تواند تحریک کننده پوست کودکان باشد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.